Neváhajte sa s nami spojiť tu

Doprava zadarmo pri objednávke od 65 €

Ako liečiť mastnú pleť a rozšírené póry

Mastná pleť sa často mylne označuje za problém tínedžerov. Pravda je však trochu iná. Poďme sa teda na to pozrieť jednoducho a rovno s praktickými tipmi. Poďme na to!

Prečo je pokožka mastná?!

Za mastnotou stojí produkcia kožného mazu alebo mazu, ktorý je zmesou tukov, voskov, skvalénu a voľných mastných kyselín. Jeho hlavnou úlohou je chrániť pokožku pred stratou vlhkosti, hydratovať ju a dokonca aj vlasy, regulovať teplotu a tiež určitý stupeň ochrany pred oxidačnými účinkami UV žiarenia. Všetko to znie skvele, nevyhnutne a logicky, však?!

Protikladom je však nepríjemná nadprodukcia kožného mazu, ktorá vytvára mastný a lesklý povlak a následný problém – akné a rozšírené póry. Bohužiaľ, produkcia kožného mazu závisí od veku, pohlavia, genetických dispozícií, stravy, aktuálneho psychického stavu a tiež hormonálnych hladín. Sú teda veci, ktoré môžeme ovplyvniť vlastnou starostlivosťou a záujmom. Uvedieme niekoľko z nich, ktoré určite stoja za vyskúšanie.

Správne čistenie pokožky

Umývajte si pokožku 2-krát denne, najprv vlažnou vodou a bez tvrdej žínky. Jeho trenie by vyvolalo ďalšiu produkciu mazu. Dôkladne čistite pokožku, aby ste zabránili hromadeniu mastnoty a iných nečistôt v póroch, ktoré vedú k ich ďalšiemu zväčšovaniu. Kľúčom k úspechu je skutočne jemné zaobchádzanie. Dôležité je odstraňovať len prebytočný kožný maz a zbytočne neochudobňovať pokožku o ochrannú lipidovú vrstvu. Pretože potom sa bude brániť hádajte čím, väčšou produkciou mazu. A to je ten známy začarovaný kruh.

Tonizácia kvetinovou vodou

Potom pleť tonizujte vhodnou kvetinovou vodou, aby ste obnovili jej prirodzené kyslé PH. Okrem toho môžete použiť aj takú, ktorá vyrovnáva tvorbu kožného mazu alebo má adstringentný (sťahujúci) účinok. Na stabilizáciu produkcie kožného mazu sú potrebné sladšie tóny kvetinová voda z bielych ruží ktorej vôňa vám tiež zlepší náladu. Ak potrebujete niečo „ostrejšie“, osviežte sa antiseptickým prípravkom. mätovou vodou . Mimochodom, teraz v lete určite oceníte jeho chladivý účinok na štípance od komárov!

Priory bazový kvet

Kvetinové vody, ako je kvet bazy, rebríček, palina alebo cyprus, majú veľmi dobré sťahujúce účinky na pokožku. Kvet bazy čiernej je podľa mojich osobných skúseností skutočným víťazom. Okamžite vypína pleť a osvedčil sa mi aj na problematickej pleti. Yarrow môže byť z hľadiska vône klasickou protiváhou čierneho bezu. Tam, kde kvet bazy osviežuje, radlica zahrieva. Preto často vyhovuje mužom. Pelyňková voda je jedinečná svojou výraznou sladkou, korenistou a magickou vôňou. A cyprusová voda je takýmto posilňovačom pre ochabnutú, mastnú pleť bez života. Okrem sťahujúcich účinkov podporuje obehový systém a zlepšuje krvný obeh, takže ho môžete použiť nielen na pokožku, ale aj na celulitídu.

Pravidelné lúpanie

Pravidelne zaraďte do svojej rutiny starostlivosti o pleť peeling, ktorý vám pomôže zbaviť sa odumretých šupiniek, ktoré sú tiež príčinou upchatých pórov. Raz týždenne vykonajte peeling. Ak nemáte po ruke žiadne hotové z obchodu, môžete si ich rýchlo a jednoducho pripraviť doma.

Rozjasňujúci peeling

2 lyžičky trstinového cukru (jemný práškový cukor)
1 čajová lyžička medu (prírodné zmäkčovadlo)
1 čajová lyžička svetlice farbiarskej , šípky alebo hroznového oleja (rastlinné oleje, ktoré neucpávajú póry)
1 kvapka levanduľového esenciálneho oleja (účinne znižuje tvorbu kožného mazu)
1 kvapka citrónového esenciálneho oleja (pomáha odstraňovať prebytočný maz)

DIY maska na tvár

Vytvorte si tiež pleťovú masku, ktorá zmatňuje a čistí póry. Zelený íl zmiešajte na kašovitú konzistenciu s levanduľou alebo žihľavovou vodou ktorá opäť odstraňuje prebytočný maz a tiež pomáha znižovať tvorbu kožného mazu. Naneste na čistú tvár a nechajte pôsobiť približne 15 minút. Starostlivé hlinené masky by nikdy nemali úplne vyschnúť. Preto ju môžete dodatočne zvlhčiť postriekaním jednou z vyššie uvedených kvetinových vôd. Potom ho umyte vlažnou vodou. Tónujte vhodným kvetinovým prípravkom a aplikujte nasledujúci krok starostlivosti, ako napríklad. pleťové sérum. Mimochodom, máme pre vás jeden z nich s jemnou kvetinovou vôňou. Pozrite si TOUHU .

P.S.: Prajem vám krásne leto a nezabudnite, že kožný maz nie je náš nepriateľ, ale pomocník pri udržiavaní zdravej kožnej bariéry.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Doprava zadarmo

Doprava zadarmo pri objednávke od 65 €

Posielame do zahraničia

kontaktujte nás pre viac informácií

Klientska podpora

Po-pia 8:00 - 18:00

100% Bezpečný nákup

PayPal / Comgate / MasterCard / Visa