Neváhajte sa s nami spojiť tu

Doprava zadarmo pri objednávke od 65 €

Ako vyrobiť ružový olej a ružovú vodu

V predchádzajúcom článku som vás zaviedla do voňavého Údolia ruží a predstavila som vám bulharský mlyn na olejové ruže Rosa Damascena. Z polí sa teraz spoločne presunieme na tzv. ružové liehovary, pretože nevidieť koniec celého procesu je hriech.

Kvety sa prepravujú priamo z polí v 25-kilogramových vreciach a okamžite putujú do obrovských destilačných nádob, kde sa naplnia vodou a podrobia prvej parnej destilácii. Keďže sa ružový olej nedá dostatočne oddeliť, prvý destilát sa prenesie do iných nádob, kde sa destiluje druhýkrát a zložitejšie. Všetko je pripravené do konca toho istého pracovného dňa. Druhý destilát jedinečnej čistej ružovej vody napĺňa nádoby a vzácny ružový olej, ktorý je ľahší ako voda, ktorú zhromažďuje na svojom povrchu. Premena magického „tekutého zlata“, ktoré sa pre svoju vysokú cenu sotva dostane ku konečnému zákazníkovi, je dokončená. Všade je rušno, robotníci prinášajú a odnášajú vrecia s pokladmi a vy sa cítite ako v ľudskom mravenisku. Skúsený technik prechádza medzi jednotlivými nádobami a pozorne sleduje celý proces. Milujem ho a nechcem ho opustiť. Chcem tu zostať čo najdlhšie. Len tak sedieť uprostred všetkej tej opojnej, jedinečnej krásy.

Francúzsky spisovateľ Avelin Claude povedal: „Kdekoľvek zasievame sny, kvitnú ruže.“ Verím v silu sna, vynakladám veľa energie na jeho realizáciu a keď sa mi to podarí, zbieram cenné ruže.
Mojím snom je priniesť vám tú najlepšiu jedinečnú 100% ružovú vodu a ružový olej z Mekky jej pestovania. Hľadám, cestujem, študujem a rozhodujem sa pre to najlepšie, pretože viem, že: „Každá žena je krásna a jedinečná! Každá žena si zaslúži lásku a osobitnú starostlivosť.“

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Doprava zadarmo

Doprava zadarmo pri objednávke od 65 €

Posielame do zahraničia

kontaktujte nás pre viac informácií

Klientska podpora

Po-pia 8:00 - 18:00

100% Bezpečný nákup

PayPal / Comgate / MasterCard / Visa