Neváhajte sa s nami spojiť tu

Doprava zadarmo pri objednávke od 65 €

Allori holistické miesto relaxácie

Pred Vianocami sme nadviazali spoluprácu s krásnym brnenským salónom Allori, ktorý vlastní odborníčka na aromaterapiu Darina Ellingerová. Darka je veľmi milá a usmievavá osoba, ktorá sa snaží pomáhať ľuďom vo svojom okolí nielen svojou prácou. Vo svojej profesii aromaterapeutky sa zameriava na čisto ženské vzťahové problémy. So svojimi kolegami spája starostlivosť o telo a dušu. V našom rozhovore sme sa rozprávali o jej holistickom prístupe, jej ceste k aromaterapii a produktoch SoZoLe Rose.

Ahoj Dari, ďakujeme, že ste si našli čas a sprístupnili ste produkty SoZoLe Rose vo svojom salóne. Mám na vás niekoľko otázok.

1. Čo je pre vás aromaterapia ?

Ahoj Veronika, ďakujem ti za krásne predstavenie. Pokúsim sa odpovedať niekoľkými stručnými slovami. Pre mňa je to práca a myslenie v kontexte príbehu človeka, kde ma zaujíma jeho skúsenosť, fyzický stav a zámer, s ktorým prichádza. Aromaterapia mi zároveň ukazuje svoju silu a svoje hranice. Vnímam ju ako doplnkovú metódu, ktorá nás podporuje v akútnych a chronických situáciách. Aromaterapii som vďačná za rozšírenie svojich obzorov a za mnohé odpovede na otázky týkajúce sa zdravia a životných lekcií. Je to prvé riešenie, po ktorom siahnem, keď sa cítim nepríjemne.

2. Ako ste sa dostali k aromaterapii?

Od detstva ma priťahovali prírodné smery, a tak som hľadala a hľadala a komponovala do svojho života to, čo mi prišlo do cesty. Spočiatku som aromaterapiu používala na obohatenie svojej pedikérskej a manikérskej praxe, ale nestačilo to. Chcel som sa posunúť v tejto oblasti vyššie, mať odpovede na svoje otázky, a tak som informácie o štúdiu na Inštitúte aromaterapie v Prahe . Prihlásila som sa s manželom a vydali sme sa na túto voňavú cestu spolu.

3. Viem o vás, že sa venujete ženskej problematike. Povedzte nám viac o svojej diplomovej práci „Urosexuálny systém ako brána k zdravým vzťahom“, ktorú ste absolvovali na Inštitúte aromaterapie v Prahe.

Keďže moja práca je prepojená s počúvaním príbehov, svoju diplomovú prácu som využila ako príležitosť na vlastný mini výskum. Zaujímalo ma, do akej miery súvisí prežívanie partnerských vzťahov s genitourinárnym zdravím. Nevedela som, ako to všetko uchopiť, a tak mi opäť pomohla Adéla Zrubecká. Tento názov vyšiel z jej hlavy. Hovoril som piate cez deviate, ona ma počúvala, pamätám si jej pohľad a potom rozprávala: „Čo poviete na Urosexuálny systém ako brána k zdravým vzťahom?“ A bolo to tak. V niekoľkých slovách vystihla to, čo som opísal v mnohých vetách.

Celé dielo je založené na postoji žien k mužom, na prežívaní vzťahov a na vitalite jednotlivých oblastí pohlavného systému. Túto prácu ďalej rozvíjam a potvrdzujú sa súvislosti medzi emocionálnym prežívaním a fyzickým prejavom. Tu mám vynikajúce výsledky s aromaterapiou. Nie je to však len o mojej práci, ale aj o spolupatričnosti a súčinnosti žien, ktoré hľadajú riešenia.

Zapracoval som tento koncept do kurzu ktorý vyučuje fyzioterapeut Bc. Romana Kosíková. Spojenie fyzioterapie s aromaterapiou nám prináša pozitívne výsledky a táto spolupráca je jednou z najcennejších v mojom profesionálnom živote.

Diplomová práca sa pre mňa skutočne stala bránou, ktorá mi nielen otvorila nové obzory, ale priniesla mi do života zaujímavých ľudí, spoluprácu a hodnoty.

4. V Brne máte krásny salón s honosným názvom – Allori. Ako vznikol tento názov a čo znamená?

Keď som vytvárala webovú stránku, vedela som, že chcem mať v názve bylinku alebo aromaterapeutickú rastlinu. Milujem symboliku, preto som si vybral dve obľúbené. Borovica a vavrín. Potom som sa pozrel, ako tieto slová znejú v rôznych jazykoch. Jedno popoludnie vo mne dozrelo rozhodnutie vavrína a ja som sa len hrala so slovami. Keď som išiel na stretnutie o webovej stránke, padla otázka, akú doménu som si vybral. A ja hovorím vavrín, ale ešte neviem, v akom jazyku. Veľmi sa mi páčila talianska verzia – Allori. Okamžite sme sa pozreli, či je táto doména k dispozícii, a bola.

Význam vavrínu je víťazstvo, teplo, prebúdza predstavivosť a potenciál. Patrí k živlu ohňa, ktorý je o láske a radosti. A táto sila umožňuje plniť naše sny a ciele. Oheň je bujarý, žiarivý a príjemný. Vďaka nemu budeme vedieť, čo nás skutočne napĺňa a uspokojuje. Archetypom tohto prvku je MAGIC, inšpiratívny a charizmatický. Chce, aby niečo nadpozemské preniklo do pozemských vecí. Zázračnou silou prekonáva oddelenosť a spája rôzne prvky do jedného celku. V tom vidím veľký dar pre všetkých, ktorí pracujú v Allori a tvoria ucelený organizmus.

Vavrín rastie na slnku, umožňuje perspektívu a harmonizuje. Povznáša myseľ, posilňuje koncentráciu a pamäť. Napriek Slnku a nadmernej sebadôvere podporuje nedostatok sebadôvery. Posilňuje cieľavedomosť, rozhodnosť a racionalitu a podporuje v prípade ostychu a plachosti pri vystupovaní pred inými ľuďmi. Pomáha nájsť vlastné ja, a tým pomáha pri pochybnostiach o sebe samom. Posilňuje inšpiráciu, tvorivosť, odvahu a intuíciu. Takže toto je Allori .

5. Ako sa výrobky SoZoLe Rose dostali do vášho salónu a čo vás na nich oslovilo?

SoZoLe som už nejaký čas sledoval. Keď som mal stánok na Festivale aromaterapie a byliniek v Brne auto SoZoLe stálo priamo pred nami, keď sme prišli. Chcela som prísť k vášmu stánku, ale takmer som sa odtrhla od svojho. Tak som si pomyslel, že to príde v pravý čas. Keď som sa s vami stretol druhýkrát osobne, bolo mi jasné, že som len krôčik od našej spolupráce. Viac ako to ma oslovilo. V prvom rade je mi blízke Bulharsko, konkrétne Sozopol, ktorý som opakovane navštívil a vždy som si priniesol výrobky z ruží. Keď som si na vašom blogu prečítala článok o konzervácii a kontrole kvality, zlepšilo mi to náladu. Momentálne sa zoznamujem s hydrolátmi borovice, jarabiny, damašskej ruže a samozrejme vavrínu .

6. Aké sú vaše prvé dojmy z borovicového a ružového hydrolátu?

Pine Hydrolate je pre mňa jemným drevitým povzbudením. Pomáha mi pri fyzickej únave. Na druhej strane, hydrolát Damascénskej ruže ma povzbudzuje, keď som psychicky unavená. Keď som psychicky prepracovaný. Jeho vôňa ma zavedie k moru, kde som kedysi lietala :-)

7. Čo nájdeme vo vašom salóne a čo si z neho odnesieme?

Salón má tri časti. Prvou sú služby. Hlavnou oblasťou je prístrojová pedikúra a manikúra, ďalej aromaterapia a masáže. S kolegom a manželom sa navzájom dopĺňame. Toto zdravé jadro dopĺňa už spomínaný fyzioterapeut, ktorý každý štvrtok organizuje zdravotné cvičenia. Tu sa pomaly spája druhá časť, ktorá organizuje kurzy a prenajíma priestory externým ľuďom. Romcha a ja organizujeme kurz panvového dna a kurz zdravej nohy . Dokonale sa dopĺňame a vytvárame spojenie medzi fyzickým telom, emocionálnym a psychickým zážitkom. Účastníci kurzu tak majú k dispozícii širokú škálu možných riešení daných tém. Miestnosť pre jalovice, ako túto časť salónu nazývam, ponúkam na prenájom na kurzy a workshopy. Tretia časť, ktorú ponúkam, je moja vlastná aromaterapeutické kompozície . Mojou ďalšou víziou je, že by som chcel svoju značku uviesť na trh. Stále som na začiatku, takže sa touto myšlienkou postupne zaoberám a rozvíjam ju, aby som ju mohol zrealizovať.

8. Jedným zo slov, ktoré vystihujú Allori, je podpora. Koho podporuje spoločnosť Allori?

Každý, kto vstúpi do salónu. Vrátane mňa. Priestor má genius loci, bol a je vytvorený s láskou a nadšením. Z toho vyplýva možnosť, že je to taká šanca a záleží na tom, kto sa tejto šance chopí. Opäť vrátane mňa.

K vzniku salónu sa viaže krásny príbeh. Prišiel mi do cesty, keď som bola zrelá mať vlastný salón, pre salón ako taký. Dovtedy som mal zámery ako: byť oceňovaný určitými ľuďmi; utiecť z prostredia, v ktorom mi už nebolo dobre; viac šéfovať a menej pracovať… No, v závislosti od situácie v danom čase som mal rôzne zámery. Život bol ku mne láskavý a poslal mi priestory až v čase, keď som pochopil a cítil, že salón má plniť svoje poslanie a nie riešiť moje mindráky.

Keď táto situácia nastala, bola som v šiestom alebo siedmom mesiaci tehotenstva. Stále si pamätám, ako som vošiel do domu, kde sa salón nachádzal, a podal som si ruku s majiteľmi. Prebehla mnou úžasná sympatia. Prešli sme celým areálom a moja vízia sa rozbehla na plné obrátky. Boli potrebné menšie konštrukčné úpravy a všetko fungovalo ako hodinky. Všetko dôležité sa podarilo, veľa ľudí mi ponúklo podporu a pomoc na vlastnú päsť, dokonca mi pani z hygieny priniesla vytlačený prevádzkový poriadok. Pred pôrodom som stihla urobiť všetko, čo som potrebovala, a zhodou okolností prvé kontrakcie prišli v budoári, ako nazývam prednú miestnosť salónu. Otvorili sme ku koncu polroka, takže som tam bola pri dvoch pôrodoch.

Všetko ostatné v príbehu vychádza z tohto príbehu a nesie sa v tomto duchu. Allori preto podporuje všetkých, ktorí vstupujú do salónu, a tých, ktorí v ňom pracujú. Miera slobody a podpory súvisí s mierou zodpovednosti. Preto je Allori tiež príležitosťou.

9. Čo by ste chceli zaželať čitateľom do nového roka 2022?

Pretože cítim, aké dôležité je vrátiť sa k vlastnej podstate, želám si, aby ľudia nachádzali krásu v jednote a dokázali vnímať útržky krásnych momentov počas dňa. Takto môžeme šíriť vlny lásky a nájsť svoje poslanie. Keď plníme svoje poslanie, sme na hormónoch šťastia a to nás robí zdravými. Takto môžeme prechádzať životom a byť užitoční sebe i druhým, byť čestní a pozerať sa sami sebe do očí. Preto si želám, aby ľudia objavili silu jedného Ducha.

Ďakujem vám za rozhovor a prajem vám a vášmu salónu, aby ste www.allori.cz všetko najlepšie a veľa spokojných klientov.

Príjemný salón Allori nájdete v Brne-Žabovřeskách na Mezníkovej 8. Tak sa zastavte, stojí to za to!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Doprava zadarmo

Doprava zadarmo pri objednávke od 65 €

Posielame do zahraničia

kontaktujte nás pre viac informácií

Klientska podpora

Po-pia 8:00 - 18:00

100% Bezpečný nákup

PayPal / Comgate / MasterCard / Visa