Neváhajte sa s nami spojiť tu

Doprava zadarmo pri objednávke od 65 €

Bezstarostná jazda mandarínky

Tropické ovocie mandarínka. Je taká osviežujúca, chladivá, a predsa na ňu máme chuť len v zime a nie v lete. Všetci máme mandarínku spojenú s Mikulášom a Vianocami. Mám pocit, že som mandarínky nejedla už ani jednu sezónu. Je to pravdepodobne preto, že rôzne druhy mandarínok začínajú dozrievať v polovici septembra a končia svoju sezónu až v decembri. Príroda to má dobre premyslené, veď práve v tomto ročnom období sme všetci najviac prechladnutí a potrebujeme najviac vitamínov. A nielen telo, ale aj duša túži po mandarínkovej vzpruhe. V zime nám slnko chýba najviac. Slnko je zdrojom vitamínu D a nedostatok slnečného svetla má okrem iného za následok depresiu a úzkosť. A mandarínka je také naše slniečko. Je to nekomplikovaná detská radosť. Napadol vás čerstvý prášok? Tak sa poponáhľajte a choďte stavať snehuliaka, robiť anjelikov a hádzať po sebe snehové gule. Presne tak, ako sa hrajú malé deti.

Sloboda vnútorného dieťaťa

Mandarínkový esenciálny olej (Citrus reticulata) uvoľňuje psychické napätie a pozitívne pôsobí proti depresii a úzkosti. Mandarínčina je vhodná aj pre detskú dušu. Keď sa v detských domovoch uskutočnila štúdia s cieľom zistiť, ktoré esenciálne oleje si deti najčastejšie vyberajú, zvíťazila mandarínka. A tak ako rada používam mandarínku v zmesiach pre deti, odporúčam ju aj dospelým, ktorí potrebujú uvoľniť svoje vnútorné dieťa. Áno, hovorím o tých, ktorí sú stále zaseknutí vo vyjazdených koľajach a nevedia sa tešiť z maličkostí, pre nich by som hlasovala mandarínku (Citrus tangerina). V porovnaní s mandarínkou má sladšiu a plnšiu vôňu. Mandarínka povzbudzuje k činnosti a mandarínka pripravuje na pokojný spánok alebo relaxáciu.

Hravosť bez hraníc

Keď otvorím fľaštičku s esenciálnym olejom, mám pocit, že sa z nej snaží dostať mandarínka, ktorá mi chce ukázať svet. Len jej musím trochu pomôcť, pretože jej bacuľaté telíčko bojuje s úzkym hrdlom fľaše. A keď ma jej vôňa obklopí, okamžite sa chcem hrať. Ako keď sa smažia sklenené guľôčky. Hovoril som vám, že mandarínka podporuje hravosť. A keď sa vrátim k letnej sezóne – keď máme chuť na mandarínky, ale v obchodoch akosi chýbajú, jej vôňa nám dobre poslúži.

Pre SoZoLe Rose by Aneta Jirchářová, aromatherapy_kvítek (na Instagrame)

Autor Aneta Jirchářová

Absolvent umeleckej školy. V súčasnosti si prehlbuje štúdium v oblasti aromaterapie, ktorú rada vníma z pohľadu farieb.

„Inšpiráciu hľadám najmä v prírode, ktorú obdivujem a rešpektujem jej múdrosť. Vo svojich kresbách sa snažím zachytiť dušu a silu rastliny.“

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Doprava zadarmo

Doprava zadarmo pri objednávke od 65 €

Posielame do zahraničia

kontaktujte nás pre viac informácií

Klientska podpora

Po-pia 8:00 - 18:00

100% Bezpečný nákup

PayPal / Comgate / MasterCard / Visa