Neváhajte sa s nami spojiť tu

Doprava zadarmo pri objednávke od 65 €

Borovicový šaman lesa

Lesy. Miesto, ktoré nám nepatrí. Je to svet, v ktorom vládne mocná flóra a chráni faunu. Kráľovstvo, do ktorého smieme vstúpiť. Môžeme si oddýchnuť, načerpať nové sily a nájsť odpovede. Väčšina z nás uteká do lesa, keď nás niečo ťaží na duši, ideme si tam vyčistiť hlavu a možno si to ani neuvedomujeme, ale odchádzame s riešením svojich problémov.

Perspektíva múdrej borovice

Keď premýšľam o duchoch lesa, ktorých je veľa, borovica je určite prvá, ktorá mi príde na myseľ. Borovica lesa (Pinus sylvestris ) je šamanom lesa. A pravdepodobne vďaka tomu odchádzate s čistou hlavou a pripravení na niečo nové. Je to žena, ku ktorej sa chodilo s lampášom cez tmavý les do jej chatrče po radu. A predpokladám, že ak by sme takúto chatrč videli v okolí dnes, vyhli by sme sa jej, aby na nás nevyskočil nejaký pustošivý maniak. Našťastie sa nemusíme báť stromu, a ak nemáme prístup do lesa, dobre nám poslúži esenciálny olej. Pomáha nám riešiť problém múdro, s nadhľadom a dodáva nám silu do ďalšieho boja. Jednoducho povedané – máte s niečím problém? Kúpte si borovicu! A nie, nemám na mysli čučoriedky.

Ženský a mužský prvok

Borovica je nesporne plná ženského prvku, ale vôňa esenciálneho oleja má v sebe veľa mužskej polarity. A to je presne to, čo náš šaman potrebuje. Má pevnú ruku, ktorá vás drží za rameno, aby vás udržala pri zemi a zachovala váš duchovný pohľad. Pomáha nám získať múdry vzťah k sebe samým. Ak máte problém odpustiť si vlastné chyby, alebo ak sa neviete zmieriť s tým, že nemôžete urobiť viac a príliš na seba kladiete nároky, borovica vám dodá potrebnú sebadôveru.

Od moru po súčasnosť

A nakoniec tu máme slávny„borovicový háj“, ktorý preslávila letuška. Vďaka biochemickému zloženiu terpénov je tento esenciálny olej silne antiseptický a pôsobí ako mukolytikum na dýchacie cesty. V čase moru sa na námestiach pálili borovicové konáre. Ako analgetikum zmierňuje reumatické bolesti alebo bolesti chrbta. A ak počas nočných hier vaša polovica stráca energiu, borovica bude slúžiť ako stimulant. Nemáte za čo ;-)

Svieži vánok hydrolátu

Hoci zatiaľ neboli zaznamenané žiadne kontraindikácie, esenciálny olej zvyšuje tlak a nemusí nikomu prospieť. Nezúfajte a skočte do borovica hydrolate . Rovnako ako éterický olej duchovne posilňuje osobnosť a dýchací systém. Popíjanie tohto hydrolátu alebo jeho rozprašovanie po tvári posilňuje a stará sa o myseľ, telo a dušu. Ak ho zaradíte do svojej rutinnej starostlivosti o pleť, nič nepokazíte. Je skvelý na akné, nedostatočne hydratovanú alebo mastnú pleť a ekzémy. Jednoduché vône a sila lesa v jednej fľaši.

Pre SoZoLe Rose by Aneta Jirchářová, aromatherapy_kvítek (na Instagrame)

Autor Aneta Jirchářová

Absolvent umeleckej školy. V súčasnosti si prehlbuje štúdium v oblasti aromaterapie, ktorú rada vníma z pohľadu farieb.

„Inšpiráciu hľadám najmä v prírode, ktorú obdivujem a rešpektujem jej múdrosť. Vo svojich kresbách sa snažím zachytiť dušu a silu rastliny.“

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Doprava zadarmo

Doprava zadarmo pri objednávke od 65 €

Posielame do zahraničia

kontaktujte nás pre viac informácií

Klientska podpora

Po-pia 8:00 - 18:00

100% Bezpečný nákup

PayPal / Comgate / MasterCard / Visa