Neváhajte sa s nami spojiť tu

Doprava zadarmo pri objednávke od 65 €

Cesta do liehovarov a limitovaná edícia ružových olejov

Počas tohto týždňa sme v túžbe objaviť ďalšie jedinečné kvetové vody (hydroláty) a esenciálne oleje absolvovali niekoľko stretnutí a výletov do liehovarov. Napriek všetkej únave a ťažkostiam sme uspeli a rokujeme o podmienkach. Ako bonus sme priniesli množstvo vzoriek, ktoré pre vás s láskou a starostlivosťou testujeme. Neponáhľajme sa však a porozprávajme sa o tom od začiatku.

Tohtoročný zber ruží trval kvôli chladnej jari celých 50 dní. Ako sa hovorí, kto si počká, ten sa dočká. Tento rok bol pre kvalitu ružového oleja veľmi priaznivý. Nemôžem sa dočkať, až si k našej ponuke privoniate a vychutnáte si ju. Pripravujeme skutočne jedinečný výber limitovanej edície ružových olejov od najlepších pestovateľov a destilátorov.

Mnohí z vás určite poznajú prednosti 100% oleja Rosa Damascena (damascénska ruža), kráľovnej všetkých ruží, ktorú sme si vybrali za symbol našej spoločnosti. Jeho vôňa je veľmi výrazná až omamná a jednoducho nezameniteľná. Naproti tomu 100% olej Rosa Alba sa vyznačuje oveľa jemnejšími, sladšími tónmi a určitou rafinovanosťou. Poskytneme vám limitovaný 100% olej Rosa Alba, s ktorým sa v takejto kvalite bežne nestretnete. Poprední svetoví výrobcovia parfumov a kozmetiky sa už minulý rok prihlásili na tohtoročné predplatné. Jeho množstvo je veľmi obmedzené. Ďalším unikátnym prvkom je limitovaná edícia 100% tzv. „butikový“ olej zo štyroch druhov ruží. Sme nadšení jeho hravými tónmi. Ak chcete vyskúšať niečo nové a nezvyčajné, tento „limit“ je určený práve pre vás. Jeho celkové množstvo je len 20 kg.

Priviezli sme aj veľa vzoriek hydrátov, ktoré teraz testujeme. V balení sme pripravili kvetovú vodu Rosa Alba, Salvia Officinalis, veľmi nás prekvapila Calendula Officinalis a očaril nás aj harmanček. V jednej z najväčších liehovarov špecializujúcich sa na štyri druhy hydrolátov a olejov sme získali úplne čerstvé hydroláty rímskeho harmančeka a ešte nefiltrovaný rímsky harmanček. Ich vôňa sa postupne uvoľňuje a stabilizuje a my čoraz viac ponárame nos do misky s kávovými zrnami, aby sme všetko neutralizovali a mohli prejsť k ďalším testom.

A na čo sme veľmi hrdí, je balenie prášku z damašskej ruže, t. j. Prášok z kvetov Rosa Damascena. Sušené a rozdrvené kvety damascénky, ktoré napriek obalu spôsobili, že naše auto voňalo ako auto. Vďaka veľmi nízkej teplote sušenia (menej ako 40 stupňov) má skutočnú kvalitu RAW. A keďže sa blíži zber a destilácia medovky lekárskej, čoskoro sa opäť vydáme hľadať ten najlepší medovkový esenciálny olej. Radi by sme ju zaradili do nášho portfólia a poskytli vám pestrejšiu ponuku tých najlepších čistých ingrediencií, ktoré Bulharsko ako najväčší pestovateľ a vývozca bylín v EÚ poskytuje. Ale o tom až nabudúce.

Tak nás sledujte a posielam vám voňavý pozdrav.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Doprava zadarmo

Doprava zadarmo pri objednávke od 65 €

Posielame do zahraničia

kontaktujte nás pre viac informácií

Klientska podpora

Po-pia 8:00 - 18:00

100% Bezpečný nákup

PayPal / Comgate / MasterCard / Visa