Neváhajte sa s nami spojiť tu

Doprava zadarmo pri objednávke od 65 €

Cesta esenciálnych olejov od šamanských rituálov až po domácnosť

Vedeli ste, že esenciálne oleje sa dajú v domácnosti používať aj inak ako len v difuzéri alebo pri výrobe domácej kozmetiky?! Ich antibakteriálnu a osviežujúcu silu môžeme veľmi účinne využiť aj pri čistení a praní. Skôr ako vám prezradím niekoľko jednoduchých tipov a trikov na čistenie, poďme sa najprv trochu zahĺbiť do histórie a postupov prírodného liečiteľstva.

Šamanské rituály

Určite vás neprekvapí, že tieto rastlinné poklady sa od nepamäti používajú na čistenie domov. Dodnes sú dôležitou súčasťou rituálov prírodných liečiteľov a šamanov. V skutočnosti bolo vedecky dokázané, že „zlá energia“ funguje a že je merateľná pomocou kvantovej fyziky (KG STILES – Essential Oils Complete Guide, 2019). Vhodne zvolené vône môžu vyčistiť tieto negatívne energie a aurické pole človeka. Vo všeobecnosti majú všetky éterické oleje, ktoré sa v minulosti používali na tento účel, antibakteriálne účinky a špecifickú vlastnosť rozkladať nečistoty a mastnotu. Okrem toho osviežujú a regenerujú našu dušu. Takže máme 3v1!

Esenciálne oleje v domácnosti

Teraz začneme pekne poporiadku praním a sušením bielizne.

Milujem levanduľu, preto pri praní posteľnej bielizne alebo uterákov pridávam do práčky levanduľový esenciálny olej. LEVANDULE podporuje kvalitný spánok. Stačí pridať 1-3 kvapky do pracieho gélu, prášku alebo mydla, podľa toho, v čom periete. A keď bielizeň vyvesíte, nebuďte prekvapení, ak sa budete cítiť o niečo ľahšie na duchu!

Ak máte bubnovú sušičku, môžete do bielizne pred zapnutím programu sušenia pridať esenciálne oleje. Ak ste „levanduľový fanatik“ ako ja, nakvapkajte 1-3 kvapky levanduľového oleja na handričku alebo bavlnenú vreckovku. Ak dávate prednosť osviežujúcejšej vôni, pridajte k levanduľovému oleju 1 kvapku levanduľového oleja. PEPPERMINT . To je jednoducho nádhera! A v rohu nechajte aviváž.

Vôňa do skríň a zásuviek

Svoje šatníky a zásuvky môžete tiež prevoňať esenciálnymi olejmi. Na bavlnenú vreckovku nakvapkajte 1-3 kvapky obľúbeného oleja a vložte ju do skrine. Ak vás doma ohrozujú odevné mole, jasnou voľbou je levanduľa.

Nepozvaný hmyz v domácnosti

Vo všeobecnosti nevonia mätou a levanduľou. To platí aj pre detské vši, kde je samozrejme potrebné pridať ďalšie ROSEMARY . Je známy ako jeden zo silných prírodných prostriedkov, ktorý podporuje rast vlasov a zabraňuje ich vypadávaniu (Dr. Josh Axe – Essential Oils: Ancient Medicine, 2016).

Preč s vôňami

Účinne pohlcuje pachy ESTRAGON (alebo palina estragón, ktorá je vďaka svojmu latinskému názvu Artemisia dracunculus mytologicky spájaná s drakmi) a „magická rastlina“ aromatická PELAVÍN . Obe tiež dodávajú priestoru ochranu a dobre sa kombinujú s levanduľou.

Do čistiacich prostriedkov môžete pridať aj esenciálne oleje (napríklad citrusové oleje), ale tu odporúčam oleje, ktoré boli vo vašej domácnosti naozaj dlho a nesledovali ste ich dátum spotreby.

Informácie pochádzajú z:

Gabriel Mojay- Aromaterapia na liečenie duše, dotlač 2019.

Dr. Josh Axe – Esenciálne oleje: staroveká medicína, 2016

KG STILES – Kompletný sprievodca esenciálnymi olejmi, 2019

Staneva, Panova, Raynova, Asenov – Bylinky v každej domácnosti, 1982.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Doprava zadarmo

Doprava zadarmo pri objednávke od 65 €

Posielame do zahraničia

kontaktujte nás pre viac informácií

Klientska podpora

Po-pia 8:00 - 18:00

100% Bezpečný nákup

PayPal / Comgate / MasterCard / Visa