Neváhajte sa s nami spojiť tu

Doprava zadarmo pri objednávke od 65 €

Existuje len jedna kráľovná – prečo bulharská? Testovanie vzoriek pokračuje…

Moja vášeň pre bulharskú damascénsku ružu Rosa Damascena Mill nepozná hraníc. Jej ružový olej a voda sa celosvetovo používajú v aromaterapii, parfumérii, farmaceutickom a potravinárskom priemysle. Bulharský ružový olej je považovaný za najlepší ružový olej na svete. Vedeli ste, že prítomnosť ružového oleja v parfume predlžuje jeho vôňu až na 2 – 3 dni a že inak sa musíme uspokojiť len s dvoma hodinami?

Testujeme a vyberáme za vás

Preto bolo naše poslanie jasné – vybrať najlepší bulharský ružový olej. Cieľavedome sme hľadali taký, ktorý má špecifickú, silnú a jedinečnú vôňu, sprevádzanú dokladom o pôvode a jasným zložením (zodpovedajúcim presnému rozsahu podľa špecifikácií bulharského ministerstva poľnohospodárstva).“Bulharský ružový olej“ z odrody Rosa Damascena Mill je od roku 2012 registrovaný v Komisii EÚ ako tzv. Chránené zemepisné označenie. Slúži preto ako dôkaz kvality a pôvodu. Na svete existuje mnoho druhov ružových olejov, ktoré však nedosahujú tieto jedinečné vlastnosti.

Čo je dôkazom kvality a pôvodu?

Samotný zber a destilácia podliehajú podľa dokumentu o chránenom zemepisnom označení „bulharský ružový olej“ niekoľkým špecifikám. Ako viete z mojich predchádzajúcich článkov, zbiera sa ručne, skoro ráno po svitaní. Vzhľadom na zmeny počasia a nadmorskej výšky sa štart môže z roka na rok líšiť. Nesporným znakom blížiacej sa ružovej úrody je kvitnúci agát. Ak agát zakvitne, práce na ružových poliach sa začnú do 10 dní. Dôležitá je rýchlosť a presnosť skúsených zberačov, ktorí dávajú otvorené kvety len do 25 kg vriec! Tie sa potom čo najrýchlejšie posielajú do liehovaru, kde sa vrecia prichádzajúce z väčších vzdialeností prednostne sypú do páleníc. Čas je mimoriadne dôležitý. Kvety musia byť spracované na max. 15 hodín po zbere (zvyšné kvety z predchádzajúceho dňa už nie sú vhodné na destiláciu). Destilačný pomer ruže a vody je 1:4 alebo 1:5. Vodu, ktorá sa na to používa, prísne kontroluje hygienická stanica. Ako sme už uviedli, na výrobu 1 kg vzácneho oleja je potrebných približne 3500 kg ružových kvetov Rosa Damascena Mill.

Najlepší z najlepších

Tento jedinečný olej je súčasťou mnohých svetových parfumov. Hovorme o číslach – 42 % pánskych a 96 % dámskych parfumov obsahuje ružový olej. Poznáte ho ako súčasť známych kozmetických výrobkov alebo organických kozmetických radov. My, SOZOLE ROSE, vám ponúkame vzácny, čistý a certifikovaný „bulharský ružový olej“, ktorý bol destilovaný v originálnych medených nádobách najlepšieho bulharského liehovaru na výrobu ruží, ktorého história siaha až do začiatku 20. storočia. storočia a ktorá si vyberá svojich zákazníkov!

Cez tŕnie k víťazstvu

Cesta k nemu bola tŕnistá, ale výsledok je opojný. Vyhlasujem to za oficiálne víťazstvo roka! Testovali sme množstvo vzoriek nielen ružového oleja, ale aj ružovej vody, porovnávali sme rôzne chemické analýzy a trvali sme na jasnom dôkaze pôvodu. Niekedy to bolo naozaj ťažké. Existuje veľké množstvo liehovarov, existuje veľa falzifikátov. Nám sa to podarilo a sme veľmi hrdí, že vám môžeme predstaviť túto krásku. A sme veľmi zvedaví aj na vaše reakcie. Predpredaj je otvorený! Očakávajte, že sa čoskoro objaví aj v Českej republike.

Sledujte nás aj naďalej. Nabudúce sa dozviete viac o našej exkluzívnej dvojici BIO kvetinových vôd Rosa Damascena Mill a Rosa Alba.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Doprava zadarmo

Doprava zadarmo pri objednávke od 65 €

Posielame do zahraničia

kontaktujte nás pre viac informácií

Klientska podpora

Po-pia 8:00 - 18:00

100% Bezpečný nákup

PayPal / Comgate / MasterCard / Visa