Neváhajte sa s nami spojiť tu

Doprava zadarmo pri objednávke od 65 €

Flamengo s Geranim

Geránium(Pelargonium graveolens) a jeho vôňa pre mňa vždy bude zmyselná a zároveň tajomná. O pelargónii sa hovorí, že je ako tanečnica flamenca. Taká vášnivá, taká horúca, taká prenikavá. Tento vysokokvalitný esenciálny olej má sviežu kvetinovú vôňu, ktorá je príjemná pre každého. Milujem tú vôňu, ale nemôžem v nej nájsť vášnivého tanečníka. Možno niečo éterické a zároveň sebavedomé. Čo nám hovorí: „Teraz som tu a pozrite sa na mňa!“

Magický plášť

Dá nám to, čo potrebujete. Už dlho je známe, že éterické oleje pôsobia tam, kde sú potrebné. Kto by si pomyslel, že jeho sladká kvetinová vôňa má antiseptické a antibakteriálne účinky. Je ideálny pre liečivú zmes v roll-one a krásne vonia. Buďte si istí, že lieči vaše telo, myseľ a dušu. Vôňa má chladivý účinok, ktorý krotí hystériu, stabilizuje a harmonizuje emócie. Jeho chladivý účinok sa hodí pri problémoch v menopauze a rovnako ako dáva do poriadku nevyužité pocity, pomáha aj pri hormonálnej nerovnováhe. Pri použití v difuzéri stačí jediná kvapka, aby ste pelargónie …vás zahalí do svojho magického plášťa.

Ruže alebo pelargónie?!

A že si neviete predstaviť pelargóniu? Hovoríme o pelargónii s vôňou. Rastlina s ružovými kvetmi, ktorá kedysi zdobila okná našich starých mám. Nezamieňajte si ju však s dnes typickou muškátovou odrodou. Záhradníci v roku 19. Po stáročia sa vysádzal okolo ciest, kde sa jeho vôňa zachytávala na sukniach okoloidúcich dám. Z listov vyžaruje veľmi prenikavá vôňa, ktorá je totožná s kvalitným esenciálnym olejom získaným destiláciou vodnou parou z kvetov a listov. Vôňa pripomína ružový olej ktorý sa veľmi často falšuje éterickým olejom z pelargónie, ale skúsené nosy parfumérov a iných profesionálov neoklame. Pri porovnávaní éterického oleja z ruže a pelargónie sa sústreďte a pocítite rozdiel. Každý z nich má iný príbeh, iný charakter a jedinečnú dušu.

Duša a neha

V duši pelargónie sa skrýva múdrosť, priateľstvo, láska a neha, ale aj sila a odhodlanie. Nadväzuje s nami dôverný kontakt, dodáva nám pocit pokoja a istoty. Prehlbuje pocity a zážitky. S každým komunikuje inak a je na nás, čo od nej prijmeme. To je to krásne tajomstvo pelargónie. Bola by som veľmi rada, keby sa táto nádherná rastlina dostala do širšieho povedomia a ľudia ju opäť začali pestovať nielen pre jej repelentný účinok, ale aj pre jej listy, ktoré pripomínajú vzácnu čipku, ktorá bude zdobiť naše záhrady.

Pre SoZoLe Rose napísala Aneta Jirchářová, aromatherapy_kvítek (na Instagrame).

Autor Aneta Jirchářová

Absolvent umeleckej školy. V súčasnosti si prehlbuje štúdium v oblasti aromaterapie, ktorú rada vníma z pohľadu farieb.

„Inšpiráciu hľadám najmä v prírode, ktorú obdivujem a rešpektujem jej múdrosť. Vo svojich kresbách sa snažím zachytiť dušu a silu rastliny.“

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Doprava zadarmo

Doprava zadarmo pri objednávke od 65 €

Posielame do zahraničia

kontaktujte nás pre viac informácií

Klientska podpora

Po-pia 8:00 - 18:00

100% Bezpečný nákup

PayPal / Comgate / MasterCard / Visa