Neváhajte sa s nami spojiť tu

Doprava zadarmo pri objednávke od 65 €

Kúzlo šalvie alebo éterické duo

Dve aromatické a veľmi ženské bylinky s rovnakým rodovým menom a rôznymi druhovými názvami. Toto je šalvia lekárska a šalvia muškátová. Obe majú veľa spoločného: upokojujú, zmierňujú bolesť, harmonizujú ženu a ženský cyklus, vedú k procesu sebauvedomenia (spojenie so sebou samým, aby sme pochopili, kto naozaj som) a používajú sa ako stredná nota v parfumérii. Vo svete prírodných produktov, kde je v súčasnosti uznaných 986 druhov šalvie, však môžu byť dosť mätúce. Dnes si povieme o esenciálnych olejoch šalvie muškátovej a šalvie lekárskej.

Esenciálny olej zo šalvie lekárskej

Šalvia lekárska, latinský názov Salvia sclarea, vonia veľmi jemne bylinne s ovocným podtónom. Je všeobecne známy svojím darom vytvárať pocit vnútorného pokoja a harmonizácie. Používajte ho v difuzéri alebo v aromaterapeutickom či masážnom oleji, keď ste nervovo vyčerpaní, cítite sa vyhorení, úzkostní, depresívni, trpíte nespavosťou, fóbiou alebo traumou. Rovnako tak je kúzelníčka, keď má chuť sa hádať. Upokojuje agresiu, strach, obsesie a pocity viny. Valerie Ann Worwoodová ho dokonca spomína pri liečbe závislosti od alkoholu a drog. Možno vás prekvapí jej rýchly a euforický nástup a povznášajúca nálada. Dokonale sa kombinuje s levanduľou, pretože oba tieto esenciálne oleje umožňujú našej mysli relaxovať, aj keď je to ťažké a hlavou nám beží množstvo neodbytných myšlienok. Ale nepreháňajte to s dávkovaním levanduľového oleja . Menej je tu viac. Čím menej kvapiek levandule, tým viac uvoľnenia, a naopak, čím viac kvapiek levandule, tým viac stimulácie. Ak potrebujeme „rozptýliť chmáry“ a zlepšiť si náladu, zmiešajme zmes s citrusmi, najmä kombinácia so sladkým pomarančom nám dodá „šťavu“. Na fyzickej úrovni má výrazné protikŕčové účinky, ktoré my ženy oceníme počas menštruačného cyklu. Vďaka obsahu linaloolu sa využíva aj pri poraneniach kože a hojení rán, pretože pôsobí protizápalovo.

Masážne zmesi so šalviou lekárskou

Zmes na napätie a úzkosť
prejavuje sa napätím v tele, bolesťou svalov a celkovou bolesťou tela.
10 kvapiek esenciálneho oleja zo šalvie lekárskej
15 kvapiek levanduľového esenciálneho oleja
5 kvapiek esenciálneho oleja z rímskeho harmančeka
Do 50 ml nosného (rastlinného) oleja

Zmes na menštruačné kŕče
2 kvapky levanduľového esenciálneho oleja
1 kvapka esenciálneho oleja zo šalvie lekárskej
1 kvapka vzácneho ružového oleja z damašskej ruže
Do 5 ml nosného (rastlinného) oleja aplikujte priamo na podbruško

Šalviový esenciálny olej

Šalvia lekárska , latinský názov Salvia officinalis, sa vyznačuje výraznou bylinnou vôňou s gáfrovým podtónom. Všeobecne sa odporúča na meditáciu a detoxikáciu. Už od staroveku sa spája s energetickým čistením. V starovekom Ríme sa rituálne používal pri náboženských obradoch na odohnanie zlých síl. Pridajte ho do difuzéra alebo aromaterapeutického a masážneho oleja, keď potrebujete upokojiť a posilniť myseľ, uzemniť sa a posilniť nervy. Dávajte si však pozor na množstvo – čím viac kvapiek použijete, tým viac sa „otupíte.“ ( A pozor, tehotné ženy, dojčiace ženy, malé deti a epileptici by sa mu mali vyhnúť kvôli obsahu thujónu.) Dobre sa kombinuje s levanduľou, rozmarínom, grapefruitom a tymianom. Na fyzickej úrovni zmierňuje spomínané bolesti, najmä menštruačné. Zmierňuje potenie. Má silné antibakteriálne a protiplesňové účinky. Vďaka svojim sťahujúcim účinkom sa môže používať pri príprave domácej kozmetiky na aknóznu pleť, ako aj na starnúcu, unavenú a ochabnutú pokožku a je ideálny do masážnych zmesí na celulitídu. Stačí 9-10 kvapiek v 30 ml nosného (rastlinného) oleja. Veľmi jemne vmasírujte a nechajte pôsobiť.

Kombinácia pre aromaterapiu a difuzér so šalviou

Kombinácia „Prílev energie“

2 kvapky šalvie

2 kvapky pelargónie

2 kvapky bergamotu

Kombinácia „Inšpirácia“

2 kvapky šalvie

2 kvapky rozmarín

4 kvapky Levanduľa

Ak vás zaujíma viac, pozrite si videá na našej stránke kanáli YouTube ktoré vás prenesú priamo do údolia kvitnúcej byliny. Pozri tiež záznam živého vysielania o šalvii a levanduli, ktorý sme vysielali spolu s Maruškou Neumannovou. O kvetovej vode zo šalvie a pelargónie si prečítajte jeden z našich predchádzajúcich článkov.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Doprava zadarmo

Doprava zadarmo pri objednávke od 65 €

Posielame do zahraničia

kontaktujte nás pre viac informácií

Klientska podpora

Po-pia 8:00 - 18:00

100% Bezpečný nákup

PayPal / Comgate / MasterCard / Visa