Neváhajte sa s nami spojiť tu

Doprava zadarmo pri objednávke od 65 €

Kvetinová voda zo šalvie lekárskej

Energizujúca a harmonizujúca krása, ktorú si zamiluje každá žena. Poskytuje podporu v každej fáze života ženy, najmä počas hormonálnych zmien. Má obrovské pozitívne účinky nielen na pokožku, ale aj na duševnú pohodu.

Prečo je „muscadine“

Muškáty sú ušľachtilé aromatické rastliny vysoké až 100 cm, ktoré sa pestujú najmä na výrobu parfumov, kozmetiky a potravín. Jeho kvetová voda tradične ochucuje vína, likéry a vermuty. Pôvod tejto praxe možno nájsť v Nemecku 16. storočia. V tomto období sa vyrábalo veľmi obľúbené víno z drahšej odrody tzv. Maskat. Skúsení nemeckí obchodníci však nezaháľali a prišli s pomerne dômyselnou inováciou – zmiešali miestne víno Riesling s vodou z kvetov šalvie muškátovej a kvetov bazy čiernej. Odtiaľ pochádza historický názov šalvia.

Vôňa kvetinovej vody

Hoci sa pestuje pre potreby mužskej parfumérie (kde je užitočný jej éterický olej), je to typická „ženská bylina“. Regeneruje, upokojuje, harmonizuje a posilňuje. Patrí medzi hydroláty zlepšujúce náladu. Niektorí ho dokonca považujú za afrodiziakum. Má veľmi príjemnú a jemnú vôňu pripomínajúcu čaj Earl Grey s výrazným citrusovým záverom podobným bergamotu.

Z nášho kanála YouTube

Starostlivosť o pleť

Je ideálny pre suchú, dehydrovanú a unavenú pleť. Pre svoje antioxidačné a posilňujúce účinky sa odporúča ako prevencia starnutia pokožky. Vďaka svojim sťahujúcim účinkom pomáha aj mastnej pleti s rozšírenými pórmi.

Kombinácia v rozprašovači

Šalvia lekárska a damašská ruža alebo biela ruža – hydratácia, tonizácia

Šalvia a mäta pieporná – osvieženie, povzbudenie

Chuť a gastronómia

Táto kvetinová voda príjemne vonia aj chutí. Aromatický čaj s horkým bergamotovým záverom, ako uvádza S. Catty vo svojej knihe „Hydrosoly – ďalšia aromaterapia“. Môže sa používať najmä v studenej kuchyni a pri príprave nápojov. Krásne dopĺňa chuť sezónneho ovocia v letných sorbetoch. Ochutí punče z bieleho vína a je veľmi príjemný aj v martini.

Harmonizácia

Známe sú jeho pozitívne účinky na endokrinný a nervový systém a jeho dar obnovovať rovnováhu. Poskytuje tiež emocionálnu podporu a pomáha pri emocionálnej traume. Jednoducho dodáva energiu.

Okrem iného sa odporúča na mnohé pitné kúry pri typicky ženských problémoch (menopauza, silné menštruačné krvácanie, vyvolanie menštruačného cyklu po hormonálnych prípravkoch). Catty vyzdvihuje synergickú kombináciu šalvie lekárskej s rebríčkom na celkové posilnenie organizmu. Výsledná chuť je trochu výrazná, mierne horká, silne bylinná, s teplým záverom.

Náš tip je relaxačný horúci kúpeľ s jednou polievkovou lyžicou šalvie lekárskej a jednou polievkovou lyžicou levanduľovej vody. Upokojuje pokožku a výsledná vôňa zmierňuje napätie a starosti.

Môžete si kúpiť 100% kvetovú vodu zo šalvie lekárskej tu v niekoľkých variantoch.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Doprava zadarmo

Doprava zadarmo pri objednávke od 65 €

Posielame do zahraničia

kontaktujte nás pre viac informácií

Klientska podpora

Po-pia 8:00 - 18:00

100% Bezpečný nákup

PayPal / Comgate / MasterCard / Visa