Neváhajte sa s nami spojiť tu

Doprava zadarmo pri objednávke od 65 €

Kvetinová voda zo slamienky

Kvetová voda alebo hydrolát zo slamienky si v súčasnosti získava veľkú popularitu. Je cenený pre svoje silné regeneračné, upokojujúce a omladzujúce vlastnosti. Je vyhľadávaný najmä pre svoju lepšiu cenovú dostupnosť ako pre svoj luxus a vzácny esenciálny olej . Niet divu, že na výrobu 1 kg jahodového esenciálneho oleja sú potrebné 2 tony samotnej rastliny. SoZoLe voda z kvetov slamy Ruža nie je vedľajším produktom parnej destilácie esenciálneho oleja. Rastlinný materiál sa destiluje len na hydrát, a preto má taký „pôvab“.

Vône

Vôňa slameného hydrolátu je častým predmetom sporov. Často je to láska na prvý pohľad. Teplá bylinná vôňa vidieka na konci leta. Pripomína snopy suchej slamy a zlaté zapadajúce slnko nad nimi. Ak to vaša pleť potrebuje, bude vás to veľmi priťahovať. Chuť je horká a v porovnaní s ružovou vodou ju nemožno označiť za gurmánsky zážitok.

Použite

Jahoda ako taká je silne protizápalová a mierne analgetická, ale menej ako jej esenciálny olej. Výborne sa hodí na obklady na natiahnuté a preťažené svaly. Vďaka svojej schopnosti zabraňovať zrážaniu krvi zmierňuje a urýchľuje hojenie modrín a pomliaždenín. S. Catty vo svojej knihe „Hydrosoly – ďalšia aromaterapia“ (s. 97) spomína na svoju klientku, ktorá mala autonehodu. Opakovane aplikovala slamový hydrolát pomocou rozprašovača a v priebehu niekoľkých dní jej veľké modriny na tvári zmizli.

Údajne má pozitívne účinky aj pri hojení rán po operáciách a drobných poranení. Znižuje opuch a spomínané modriny. Mimochodom, odporúča sa aj na čistenie a hojenie po tetovaní a piercingu. A na výplachy ústnej dutiny po chirurgických zákrokoch. V kombinácii s Hydrolát vavrínu sa považuje za poklad pri zápaloch v ústnej dutine.

Starostlivosť o tvár

Je to neprekonateľný pomocník pri starostlivosti o jazvy. Synergicky sa odporúča kombinovať jahodový hydrolát s šípkovým olejom a vzácnym jahodovým esenciálnym olejom . Viac o ňom v v tomto predchádzajúcom článku .

Kvetová voda zo slamienky hydratuje, upokojuje, regeneruje a omladzuje. Chráni pokožku pred voľnými radikálmi, a tým účinne spomaľuje starnutie pokožky. Je vhodný pre zrelú a citlivú pleť, ale jeho schopnosti ocení aj problematická pleť so sklonom k akné a ekzémom.

Starostlivosť o vlasy

Vo forme oplachovania vlasov alebo postreku na pokožku hlavy stimuluje rast vlasov.

Ak sa vám zdá jeho aróma silná, skúste ho zriediť destilovanou vodou alebo inými hydrolátmi. Vhodné kombinácie Šalvia alebo Damask Rose.

Skúsenosti a tipy našich zákazníkov

Eva P.: „Hydrolate miešam s levanduľou – skvelé po opaľovaní.“

Hana: „Jahodový hydrolát má vždy špecifickú vôňu, a preto môže chvíľu trvať, kým si naň zvyknete. Nenechajte sa odradiť, pretože pre vašu pleť robí zázraky.“

Romana K.: „Tvoja jahoda mi vonia. Používam ju na tvár a vlasy.“

Hana S.: „Moja dcéra používa jahodový hydrolát na akné.“

Lenka V.: „Slamienka je úžasná…vonia prírodou. Pripomína mi záhradu mojej babičky, ktorá pestovala jahody. Ako dieťa som k nim čuchala a tá vôňa je starodávna a nádherná.“

Eva: „Slamený kvet ťa prenesie späť k babičke a dedkovi na vidiek. Pre mňa je to srdcová záležitosť.“

Gabriela Ch.: „Je to naozaj skvelé, prekvapivo milujem vôňu. Nebojte sa jej, dievčatá.“

Jarka: „Môj obľúbený…momentálne ho používam len…tá vôňa!!!“

Tento príspevok na blogu nenahrádza odbornú lekársku konzultáciu. Esenciálne oleje a hydroláty sa v našom e-shope nepredávajú ako lieky. Článok má populárno-náučný zámer.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Doprava zadarmo

Doprava zadarmo pri objednávke od 65 €

Posielame do zahraničia

kontaktujte nás pre viac informácií

Klientska podpora

Po-pia 8:00 - 18:00

100% Bezpečný nákup

PayPal / Comgate / MasterCard / Visa

ZADARMO

Elektronická kniha

6 aromatických gurmánskych receptov s kvetinovými vodami