Košík

Neváhajte sa s nami spojiť +421 903 225 961

Doprava zadarmo pri objednávke od od €200

Můj nákup

Chcete sa s nami spojiť?

Volajte: +421 903 225 961

Sledujte nás

Kvetová voda Šalvia muškátová

Energizujúca a harmonizujúca kráska, ktorú si obľúbi každá žena. Poskytuje podporu v každej životnej fázy ženy, najmä v období hormonálnych zmien. Má obrovské pozitívne účinky nielen na pleť, ale aj na psychickú pohodu. 

Prečo je “muškátová”

Šalvia muškátová je vznešená až 100 cm vysoká aromatická rastlina, ktorá sa pestuje hlavne pre potreby parfumérie, výroby kozmetiky a takisto potravinárstva. Jej kvetová voda ochucuje vína, likéry či vermuty. Počiatky tejto praktiky nájdeme v Nemecku v 16. storočí. V tejto dobe bolo veľmi populárne víno z finančne nákladnejšej odrody tzv. muškát. Skúsení Nemeckí kupci samozrejme nelenili a prišli s dosť chytrou inováciou – zmiešali miestne rýnske vína s kvetovou vodou šalvie muškátovej a bazovými kvetmi. A odtiaľ pramení historický názov šalvie muškátovej.

Aróma kvetovej vody

Aj napriek tomu že je pestovaná pre potreby mužskej parfumérie (kde nachádza úžitok jej éterický olej), je to typická “ženská bylina”. Regeneruje, ukľudňuje, harmonizuje a posilňuje. Patrí medzi hydroláty povzbuzujúce dobrú náladu. Niektorí ju dokonca považujú za afrodiziakum. Pýši sa veľmi príjemnou a nežnou vôňou pripomínajúcou arómu čaju Earl Grey s výrazným citrusovým záverom, podobným bergamotu.

Starostlivosť o pleť

Je ideálna na suchú, dehydrovanú a unavenú pleť. Pre svoje antioxidačné a posilňujúce účinky je doporučovaná ako prevencia starnutia pokožky. Vďaka adstrigentným účinkom pomáha aj pleti mastnej s rozšírenými pórmi.

Kombinácia v rozprašovači

Šalvia muškátová a ruža damašská či ruža bíela – hydratácia, tonizácia 

Šalvia muškátová a Mäta prieporná – osvieženie, povzbudenie

Chuť a kulinárium

Táto kvetová voda ako vonia tak aj chutí. Aromatický čaj s horkým bergamontovým záverom, presne ako uvádza S. Catty vo svojej knižke “Hydrosols the Next Aromatherpy”. Uplatnenie nájde predovšetkým v studenej kuchyni a príprave nápojov. Krásne doplňuje chuť sezónneho ovocia v letných sorbetoch. Aromatizuje punče z bíeleho vína a je veľmi príjemná aj v martini.

Harmonizácia

Sú známe jej pozitívne účinky na endokrinný a nervový systém a jej dar znovunavodenia rovnováhy. Taktiež poskytuje emocionálnu podporu a pomáhá pri citových traumách. Jednoducho energizuje.

Doporučuje sa k mnohým pitným kúram pre typicky ženské problémy (menopauza, silné menstruačné krvácenie, privolávanie menštruačného cyklu po hormonálnych preparátoch). Catty upozorňuje na synergickú kombináciu hydrolátu šalvie muškátovej s rebríčkom pre celkové posilenie organizmu. Výsledná chuť je výrazná, ľahko nahorklá, silne bylinná, s teplým koncom. 

Naším tipom je relaxačný horúci kúpel s jednou lyžicou šalvie muškátovej a jednu lyžicu levanduľovej vody. Upokojuje pokožku a výsledná vôňa uľavuje od napätia a starostí 

100% květová voda Šalvia muškátová môžete kúpiť zde v niekoľkých variantách.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Doprava zadarmo

pri objednávke od €200

Zasielame do zahraničia

kontaktujte nás pre viac info

Klientska podpora

Po-pia 8:00 - 18:00

100% Bezpečný nákup

Trust Pay/ PayPal / MasterCard / Visa