Neváhajte sa s nami spojiť tu

Doprava zadarmo pri objednávke od 65 €

Lesný peeling v talianskych Alpách

Už ste niekedy počuli o aromatickom lesnom peelingu? Ako ho pomocou 100% prírodných produktov vyrobiť a aké éterické oleje doň zakomponovať. To všetko Vám prezradí sauna majster a masérka Renata vo svojom denníčku voňavých príbehov zo severného Talianska.

Herzliche Grüße vom Hotel Sonnenheim…
Dnes je štvrtok, ten milujem. Čaká ma pár masáži a program pre hostí..
Krátko po tretej štartujeme v bazéne s gymnastikou. Po náročnej túre, alebo lyžovačke je to fajn relax. Rozhýbeme svaly a zabavíme sa. Na vlnách tónov ABBY si občas aj zaspievame.

Meditácia s éterickými olejmi

Pokracujeme meditaciou v relaxačnej zóne. Do aromalampy pridam moje oblubené kadidlo, pripadne ceder. Krátka intenzívna hmla tváre hydrolátom, samozrejme najprv klientom až potom mne:-). Ked mám viac času ešte chladivy obklad na oči z nevädze polnej a “Meditation” môže začat. Väčšinou po pár minútach unášaný vônou a vibráciami tibetskych misiek zaspia. To je pre mna krásny pocit.

Pleťová maska s borovicovým hydrolátom

Môj program pokračuje peelingom. Na ten sa teším naj naj! Práca mi je zábavou.
Mojou oblúbenou témou je LES. V Bio saune dnes rozvoniava borovicove ihličie a v chladničke sa chladí peeling. Všetko pripravené! Na pletovú masku rozmiešam zelený jíl s borovicovým hydrolátom. Však aj farebne aj vônou mi predsa musí ladit :-)). Ešte rýchlo zbehnem do ladničky pre tanier s ovocim a silikonovu formu naplnenú peelingom. Nie je umenie premiešat peeling v miske a rozdat po lyžici hostom. Ano občas ked nestíham bohužial aj miska musi byť. Je to tak štandartne zvykom, pripadne papierove misky na “muffins”.

Ako na lesný peeling

Rada používam siliconove formy podla témy a dezodorizovaný kokosovy olej lebo krásne stuhne a drzi tvar. A hlavne je bez aromy takže neprebije vônu byliniek. Dnes som použila na peeling: hnedy cukor kvôli farbe, ‘kokosák’, čerstvo pomlete borovicové ihličie a par kvapiek eterickeho oleja borovica. Premiešam v miske, natlačim do siliconovej formy v tvare šišky a necham v ladničke stuhnut. Pár minút pred ceremoniálom vytlacim z formy peeling a olalaaaa šiška je na svete! Mojou odmenou je skúmavý pohlad hostí ked dostanú po šiške:-).

Recept na lesný peeling

2 polievkové lyžice hnedého cukru
1 polievková lyžica namletého borovicového ihličia
2 kvapky éterického oleja borovice
1 polievková lyžica kokosového oleja

Saunový ceremoniál

Je osviežujúco chladivý. Po peelingu odporučim hostom osprchovat sa len vodou bez sprchového gélu. Bola by to škoda tak hebkú hydratovanú pokožku zatažiť sprcháčom. Po polhodinovej pauzičke , schladeniu a občerstvení sa ideme trošku spotiť do fínskej sauny. Nachystám si čo potrebujem a vhupnem do kostýmu lesnej víly. Saunou sa rozlievaju prvé tóny šumenia lesa, privítam hostí a čaká nás aroma cesta jedlovym a borovicovým lesom a na zaver tažká drevitá kosodrevina. To už pomaly začínam vidiet aj svištov v pozadi a ceremonial je u konca. Rozlúčim sa z hostami a zároven aj s vami moj den sa nadnes konči s dobrým pocitom.

Bis bald.
Vaša Renáta

Volám sa Renáta a som sauna majster, kosmetička a masérka, žijúci a pracujúci v severnom Taliansku v hoteli Sonnenheim. Milujem les. Je to pre mña čarovné miesto plné nádherných vôni a pokoja. Svoju kreativitu uplatňujem pre užasnych hosti, ktorých v hoteli Sonnenheim máme. Snažim sa ich vždy niecim novým prekvapit. A to sa mi dúfam dari, lebo práca je mojím koníčkom. Srdečna vdaka patri vedeniu hotelu Sonnenheim. A hlavne vdaka top kvalite a širokému výberu produktov Sozole Rose. Rada vás budem na mojej voñavej bylinkovej ceste zo severnej Itálie sprevádzat.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Doprava zadarmo

Doprava zadarmo pri objednávke od 65 €

Posielame do zahraničia

kontaktujte nás pre viac informácií

Klientska podpora

Po-pia 8:00 - 18:00

100% Bezpečný nákup

PayPal / Comgate / MasterCard / Visa

ZADARMO

Elektronická kniha

6 aromatických gurmánskych receptov s kvetinovými vodami