Neváhajte sa s nami spojiť tu

Doprava zadarmo pri objednávke od 65 €

Levanduľová dáma na úrovni

A leto je tu! Rojenie svišťov, zrelé ovocie na každom kroku a čas mohutnej levanduleúzkolistej (Lavandula angustifolia). Poznáme ju ako levanduľu pravú alebo úzkolistú. Silne aromatický poloker s úzkymi striebornými lístkami a krásnymi fialovými kvetmi.

Starostlivá babička alebo elegantná dáma

O levanduli sa hovorí, že je ako starostlivá babička. Babička, ku ktorej môžete kedykoľvek prísť s čímkoľvek, o čo sa chcete podeliť, a ktorá vás vždy prijme s otvorenou náručou. Bude vás počúvať a múdro vám radiť. Vďaka tomu sa cítite bezpečne. Nie všetky babičky sú však rovnaké, a to platí aj pre levanduľový esenciálny olej. Čím vyššia je nadmorská výška, tým silnejšie levanduľa rastie. A tí, ktorí trpia nízkym krvným tlakom, si vyberú jemnejšiu levanduľu, ktorá rastie nižšie. Napríklad levanduľa pestovaná v prímorskom podnebí sa výrazne líši od levandule pestovanej vo vnútrozemí. Poteší vás jej jemná vôňa, ktorá vás neomámi a prekvapí vás svojím medovým tónom. Po otvorení fľaše sa objaví úžasná babička ako džin z čarovnej lampy. Ale iná ako tá s koláčom v ruke. Je to elegantná dáma, s ktorou ste si v detstve tajne skúšali perly pred zrkadlom a jej sladký parfum sa vám vryl do pamäti. Je to múdra žena, ktorú nič neprekvapí, ale nie je vhodné ju hnevať. Napriek jej prísnemu pohľadu bude vždy na vašej strane. Pomôže vám vyčistiť si myšlienky, vyriešiť krízu, upokojí vás milým slovom a popíjaním alkoholu.

Letná prvá pomoc

Esenciálny olej obnovuje duševnú rovnováhu, pomáha pri nervovom napätí, hystérii a šoku. Navodzuje pocit pokoja a najčastejšie sa používa pri nespavosti. A v lete je mojou prvou voľbou levanduľa. Nepatrím k ľuďom, ktorí nevyjdú z domu bez toho, aby sa natreli opaľovacím krémom. A až po spálení začnem hľadať opaľovací krém a situáciu zachraňuje levanduľa pred stavom červeného kraba a vyzliekania kože.

Okrídlené „krvilačníky“

Okrem toho – znakom dovolenky sú aj štipky. Kto má rád, keď mu pri otvorenom okne ruší pokojný spánok hvízdanie komára? Rovnako ako Marilyn Monroe spala len zahalená do vône kanála n. 5, som pokrytá levanduľovou vôňou. Okrídlení „krvilační“ ho nemajú radi. A ak chytíme nejaký ten chrobák, dajte naň levanduľu. A vo Francúzsku sa dokonca jeho vôňa používa ako ochrana pred iným hmyzom, článkonožcami – škorpiónmi.

Levanduľa teda nepochybne patrí do vašej letnej výbavy, a aj keď nie je vašou vôňou číslo jeden, stavím sa, že teraz vo vašej domácnosti nechýba.

Pre SoZoLe Rose napísala Aneta Jirchářová, aromatherapy_kvítek (na Instagrame).

Autor Aneta Jirchářová

Absolvent umeleckej školy. V súčasnosti si prehlbuje štúdium v oblasti aromaterapie, ktorú rada vníma z pohľadu farieb.

„Inšpiráciu hľadám najmä v prírode, ktorú obdivujem a rešpektujem jej múdrosť. Vo svojich kresbách sa snažím zachytiť dušu a silu rastliny.“

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Doprava zadarmo

Doprava zadarmo pri objednávke od 65 €

Posielame do zahraničia

kontaktujte nás pre viac informácií

Klientska podpora

Po-pia 8:00 - 18:00

100% Bezpečný nákup

PayPal / Comgate / MasterCard / Visa