Neváhajte sa s nami spojiť tu

Doprava zadarmo pri objednávke od 65 €

Menopauza a starostlivosť o ženu

Menopauza alebo ľudovo povedané „prechod“ je zlomové obdobie v živote ženy, kedy dochádza ku prirodzenému fyziologickému útlmu činností vaječníkov a zníženiu tvorby hormónov. Jeho vnímanie je u každej ženy individuálne a inak intenzívne. Menopauzálny syndróm, teda príznaky menopauzy, ako nervozita, problémy so spánkom, potenie a návaly tepla sú často nepríjemným prejavmi, ktoré možno do určitej miery korigovať bylinkami. Tejto téme sa v ďalšom diele voňavých príbehov zo severného Talianska venuje naša korešpondentka, sauna majster a masérka Renata.

Harmonizačný drmek

Srdečne zdravim zo severnej Italie! Letná sezóna sa pomaly blíži a ja som premýšľala, čím prekvapiť našich hostí, najmä dámy. A potom to nejak samo prišlo. Ako novinka na mňa zo stránok SoZoLe Rose vyskočila kvetová voda Drmek a éterický olej . Waw, waw, waaaaw!!!!! A bolo rozhodnuté. Práve to som potrebovala. Drmek má harmonizačný účinok na ženský hormonálny systém, ktorý ocenia všetky ženy v menopauze.

Menopauza a ako pomôcť

Niekoľko dní sa mi v hlave rodila myšlienka vytvoriť balíček špeciálne zostavený pre ženy v období menopauzy. Väčšina našich hostí je totiž 50+. Ako stvorené pre naše klientky! Pâr večerov som sa zahlbila do úžasnej knihy Esencie a alchýmie od Mandy Aftel, za čo srdečne vďačím aromaterapeutke Ludmile Kotalíkovej . Po absolvovaní parfumérskeho kurzu som nevedela, ako sa posunúť ďalej. Tak som ju oslovila. Naviedla ma správnym smerom. Všetko potom do seba začalo zapadať! Olalá zrazu mi to dalo zmysel a alchýmia parfumu mi učarovala.

Alchýmia parfumu

Po pár dňoch kombinovania som sa plná očakávania, ako sa mi bude parfém páčiť, blížila k vysnívanému dielu. Samozrejme nie je to komerčná vôňa typu Chanel, ale botanický parfém nabitý esenciami vhodnými v menopauze. Keď som plná napätia a očakávania tvorila prvý roll-on, nebolo mi všetko jedno. V hlave mi vírili všelijaké myšlienky. Čo keď sa nebude páčiť?! A páči sa!!!!! Som šťastná! Je vytvorený z 13 rôznych esencii. V srdci má šalvia muškátovú , drmek, geranium a kvapku neroli a ylangu. V tele je Skalná ruža (Cist), ktorý úžasne fixuje a má fascinujúcu bylinno-pižmovú vôňu. V hlave je kvapka Divoké mrkvy , ktorá má chladivý účinok, upokojuje a znižuje stres. Ony tie návaly na pohode nepridajú!

Večerný rituál

Som plná očakávania, ako sa bude náš “Balance balíček”, ktorý sa skladá z aromaterapeutickej masáže, kvetovej vody Drmek, roll-on Balance a botanického séra BERENIKÉ – Je mi fajn , páčiť. Sérum okrem iných ingrediencií obsahuje aj vzácny olej ruže damašskej a šalviu muškátovú. Pleť v období hormonálnych zmien potrebuje viac starostlivosti. Ja si vždy večer užívam svoj malý ritual. Osviežim si tvár ružovým hydrolátom a vmasírujem sérum BERENIKÉ. Vždy mám pocit, že mi moja pleť poďakuje.

Mám to šťastie, že hotelový hostia si radi doprajú niečo výnimočné a môžem tak byť kreatívna. Budem rada, ak tento článok inšpiruje aj iné maserky. Nebojte sa toho, Vaše zákazníčky to určitě ocenia!

Teším sa na Vás nabudúce!

Bis bald

Vaša Renáta

Volám sa Renáta a som sauna majster, kozmetička a masérka, žijúca a pracujúca v severnom Taliansku v hoteli Sonnenheim. Milujem les. Je to pre mňa kúzelné miesto plné nádherných vôní a pokoja. Svoju kreativitu uplatňujem pre úžasných hostí, ktorých v hoteli Sonnenheim máme. Snažím sa ich vždy niečím novým prekvapiť. A to sa mi dúfam darí, pretože práca je mojím koníčkom. Srdečná vďaka patrí vedeniu hotela Sonnenheim. A hlavne vďaka top kvalite a širokému výberu produktov Sozole Rose. Rada vás budem na mojej voňavej bylinkovej ceste zo severného Talianska sprevádzať.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Doprava zadarmo

Doprava zadarmo pri objednávke od 65 €

Posielame do zahraničia

kontaktujte nás pre viac informácií

Klientska podpora

Po-pia 8:00 - 18:00

100% Bezpečný nákup

PayPal / Comgate / MasterCard / Visa