Neváhajte sa s nami spojiť tu

Doprava zadarmo pri objednávke od 65 €

Na vlne dobrej vône

Kateřina Polívková je obľúbená a uznávaná aromaterapeutka, lektorka vzdelávacích kurzov a špecialistka v oblasti očistných rituálov, vonného dymu, využitia živíc pri kúrení a v neposlednom rade využitia rastlinných olejov v starostlivosti o pleť. S Katkou som sa stretla počas nášho krásneho online vysielania venovaného ružiam a ich kúzlu (pod názvom „Rozprávanie o ružiach z Bulharska, ich čaro a užitočnosť“ si ho môžete pozrieť na kanáli YouTube Good Scents). Je to veľmi otvorený a široko zmýšľajúci človek. Vo svojej praxi spája dlhoročné skúsenosti s novými vedeckými poznatkami. Na webovej stránke Good Smells a v jej prednáškovej činnosti nájdete množstvo inšpiratívnych a oči otvárajúcich informácií. Katya vám v našom dnešnom rozhovore prezradí oveľa viac.

Ahoj Katka, ďakujem ti za tvoj čas a uznanie pre výrobky SoZoLe Rose. Veľmi si to vážime. Mám na vás niekoľko otázok, ktorými by som vás chcela viac predstaviť tým, ktorí vás a váš projekt Dobré vône ešte nepoznajú.

1. Ako prvé ma zaujalo vaše krásne logo. Opíšte ho a vznik vášho projektu Good Scents?

Áno, má príbeh. Ako väčšina vecí okolo mňa. Logo môjho prvého projektu – Rybanaruba – som si amatérsky vyrobil sám. Vychádzal z kresieb sibírskych šamanov. Ale keď som dával dohromady Dobré vône môj súčasný životný projekt, chcel som na túto prácu spriaznenú dušu – odborníka. Masírujem a pracujem s aromaterapiou už dva roky. Takže som tak nejako vnútorne vedel, čo je to pre mňa a čo chcem vyjadriť. Oslovila som svojho priateľa a klienta na masáže a osobné vône. Pracuje ako ilustrátorka a grafická dizajnérka. Priznám sa však, že som jej dielo predtým vôbec nevidel. Jej osobné vyžarovanie mi však úplne stačilo na to, aby som vedela, že to zvládne dokonale. Keďže vedela, čo a ako robím, zadanie nemuselo byť veľmi podrobné. Zvládla to perfektne, len sme trochu upravili detaily. To logo sa mi páči. Stále rezonuje s mojimi zámermi. Aj keď už nemasírujem. Tieto ruky sú silným symbolom. Určite ste si všimli aj tie malé kvapky! Áno, majú nám pripomínať éterické oleje a iné dary, ktoré nám rastliny poskytujú…

2. Ako dlho sa venujete aromaterapii? Čo to pre vás znamená?

Aby som odpovedal na túto otázku, musím vždy nahliadnuť do svojho zväzku štúdiových materiálov. Inštitútu aromaterapie . Len na ňom 2013-2014. Takže s riadnym vzdelávaním od roku 2014. Už pár rokov som bez nej dlhšie, pretože som hľadala veľa informácií o esenciálnych olejoch pre ponuku môjho obchodu. Tam som zákazníkom ponúkal aromaterapiu. Niekedy hovorím, že som sa k aromaterapii dostal cez fajčenie. A prostredníctvom aromaterapie sa opäť vráťte k fajčeniu, ale viac do hĺbky. Intenzívne pracujem s vykurovacími telesami už takmer 20 rokov. Aromaterapia je pre mňa cestou k duši rastlín, k poznaniu formy komunikácie rastlinných druhov. Úplne ma fascinuje, ako je svet rastlín úzko spätý s ľuďmi. Aromatické látky sa zvyčajne tvoria v rastlinách ako sekundárne metabolity na ich vlastné použitie. Pri mnohých z týchto vôní sa však zdá, akoby rastliny mysleli aj na nás ľudí.

3. Otázka pre telo:-) Aká je vaša obľúbená vôňa a s čím si ju spájate?

Pokúsim sa byť stručný, ale neviem, neviem… Svojím spôsobom mám rada všetky vône. Dokonca aj tie špecifické, ktoré často nevonia „správne“ – ako angelika, cist alebo pačuli. Vo všetkom je potenciál. Potom určite nemôže nepomenovať moje „sväté“ duo – kadidlo a myrhu. V aromaterapii aj pri fajčení sú tieto dve vône skutočným „zlatom“! Každá jednotlivo aj v kombinácii. Dokonca ma inšpirovali k tomu, aby som vytvoril kurz aj pre nich. A potom som v priebehu rokov pozorovala zvláštny cyklický vzorec v záľube vo vôňach kvetov, tých najdrahších a veľmi silných. Striedam ružu, jazmín, neroli a limetku. Všetky tieto vône si spájam s ich vplyvom na psychiku a dušu. Stále znova žasnem nad tým, ako málo stačí na to, aby to malo obrovský účinok. V zmesiach na kúrenie používam aj jazmín a lipu Absolue. Je to veľmi luxusná prísada, ale pridávajú presne to, čo chcem mať vo svojich zmesiach!

4. Ste uznávanou osobnosťou vo svete česko-slovenskej aromaterapie. Zúčastňujete sa mnohých prednášok a kurzov. Kde vás uvidíme v roku 2022?

Takouto udalosťou roka je už od prvého ročníka konferencia a festival v Brne. Aromaterapia a bylinky . Tento rok je to víkend 17.-18.9. V rámci nedeľného festivalu ponúkam stánok s údením a tiež niektoré z mojich tematických prednášok. A potom hlavne moje vlastné kurzy. V Brne zvyčajne pod hlavičkou Aromaterapeutickej a bylinkovej asociácie. V Prahe ich organizujem väčšinou sám. Dúfajme, že sa moje vzdelávacie potulky po rodnej krajine – Ostrava, Plzeň – vrátia. Na obzore je aj Slovensko. Ale uvidíme. V súčasnosti môžete navštevovať moje kurzy o rastlinných olejoch, používaní živíc a celoročný cyklus prednášok Magia rastlín a koleso roka. Vzhľadom na situáciu v posledných dvoch rokoch som postupne previedol väčšinu kurzov fajčenia na online formu. Výhodou je, že nemusíte nikam chodiť a môžete si objednať sadu vykurovacích telies pre kurzy. Nevýhodou je nedostatok osobného kontaktu. Kurzy však dopĺňam živými webinármi v reálnom čase. Aspoň tak sa stretneme, aj keď to bude cez internet.

5. Organizujete aj online kurzy. Ktoré je vaše srdce?

Do každého kurzu som vložil veľa práce. Vždy kombinujem vlastné skúsenosti, prax a poznatky zo štúdia kníh, prednášok, rôznych štúdií atď. Mám veľkú radosť z toho, že to všetko odovzdávam ďalej, každý účastník online kurzu sa stáva súčasťou komunity. Koniec kurzu zvyčajne neznamená koniec nášho spojenia. Na otázky a pripomienky odpovedám aj po skončení kurzu a skupiny na FB pre kurzy fungujú aj naďalej. Okrem toho sa už mnohokrát stalo, že sa ľudia potom prihlásili na moje ďalšie kurzy. To ma veľmi teší. Takže všetky moje hodiny sú svojím spôsobom srdečné, vždy vychádzajú zo srdca. Môj smerom k študentom. Uvidím, ako to pôjde ďalej. V súčasnosti aktívne po celý rok Rok na vlne voňavého dymu a kratšie (vždy na niekoľko týždňov) Očista a rituály s fajčením a živicou nielen pri fajčení. Zaujal ho aj kurz Rastlinné oleje v starostlivosti o pleť a vo výžive. Ako úvod do vykurovania ponúkam Základy vykurovania.

6. Čo ponúkate svojim klientom? S čím môžete pomôcť?

Ponúkam najmä účasť na online kurzoch a stretnutiach naživo. Rád pracujem v skupine s viacerými ľuďmi. Zdá sa mi, že všetko je zosilnené, vnímanie témy je intenzívnejšie. Opäť uvediem nové kurzy, ale mnohé z nich už sú. Odporúčam tiež sledovať môj YouTube kanál Dobré vône . Pravidelne pridávam videá, rozhovory, návody atď. Väčšinou sú to pozvánky na platené podujatia, ale snažím sa byť zodpovedný a vždy niečo priniesť publiku. A aby boli témy čo najviac nadčasové. Minulý rok som tiež vytvorila niekoľko limitovaných edícií terapeutických vôní a fajčiarskych zmesí. Ponúkol som ho s originálnym ručne kresleným rámčekom. Bolo to skvelé, len vždy musí prísť tá správna vlna inšpirácie. Chytám ich skôr v teplejšej časti roka… Takže sa opäť máme na čo tešiť! A tiež by som vás rád upozornil na moje vykurovacie zmesi a jedinečné vykurovacie súpravy. Všetky sú k dispozícii na eshop Good Scents . Mám tam prepracovanú a špeciálnu ponuku, väčšinu z toho, čo ponúkam, inde nedostanete. Aj ja plánujem nejaké novinky! Najmä v oblasti vzdelávania a rozvoja zručností.

7. Čím vás výrobky SoZoLe Rose oslovili a ktoré sú vaše najobľúbenejšie?

V prvom rade ma zaujal váš postoj. Ale to som najprv nevedel. Neuvedomil som si to, kým som sa s vami osobne nestretol. Akoby tieto výrobky obklopovala aura starostlivosti. :-) Osobne sa mi veľmi páči „miestnosť“ výberu výrobkov z Bulharska. A samozrejme veľký výber ruží vrátane rastlinný olej zo šípkových semien . Všetko, čo som vyskúšala, je úžasnej kvality. Mám rád aj bioprodukty, najmä kvôli lepšiemu prístupu k pestovaniu a pôde. Ďalším cieľom sú vaše jedinečné hydrosóly v balení. Takže to je asi tak všetko, nie? A najobľúbenejšie? Ružový esenciálny olej . Je akousi mojou psychoterapeutkou a liečiteľkou. Milujem drevený obal, ktorý vonia ako on sám.

8. Plánujete tento rok niečo nové?

Novinkou tohto roka je môj profil na českej platforme Pickey.cz . Budem tam vytvárať kvalitný platený obsah nielen o vykurovacích olejoch, ale aj o bylinkách, rôznych voňavých zaujímavostiach z celého sveta, tipoch na výrobu a tvorbu a tiež o prepojení aromaterapie a vykurovania. Pripravujem tiež nový kurz o výrobe olejových macerátov. Je to krásna a moja milovaná téma! A tento rok sa chystám začať písať knihu o fajčení na 21 rokov. storočia!

Ďakujem za milý rozhovor a želám vášmu projektu Good Scents veľa úspechov!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Doprava zadarmo

Doprava zadarmo pri objednávke od 65 €

Posielame do zahraničia

kontaktujte nás pre viac informácií

Klientska podpora

Po-pia 8:00 - 18:00

100% Bezpečný nákup

PayPal / Comgate / MasterCard / Visa