Neváhajte sa s nami spojiť tu

Doprava zadarmo pri objednávke od 65 €

Na vlne energie s Xéniou Bodorík Pilíkovou

V dnešnom rozhovore mi je veľkou cťou predstaviť vám skúsenú a multicertifikovanú aromaterapeutku s dlhoročnou praxou a odborníčku na slovo vzatú Xéniu Bodorík Pilíkovú. Xenie je jeden veľký prvok a jeden veľký koncept! Vnímam ju ako nekompromisnú milovníčku života, byliniek, cestovania, destilácie hydrolátov a esenciálnych olejov. Svoje vedomosti a skúsenosti s láskou odovzdáva v rôznych online a offline kurzoch. Vo svojom brnianskom štúdiu pomáha ľuďom s rôznymi traumami. Jej prax zdravotnej masérky sa harmonicky prelína s jej životnou vášňou – aromaterapiou. Neustále sa vzdeláva a svojou energiou inšpiruje ostatných. Pripravil som pre ňu niekoľko otázok, ktoré nám určite prezradia viac o jej životnom poslaní.

Ahoj Xenie, ďakujem, že si na mňa našla čas a že si výrobky SoZoLe Rose našli miesto vo vašom srdci. Rád by som sa vás opýtal na niekoľko zaujímavostí z vášho života a profesionálnej praxe.

1. Kto je Xenie? Ako by ste sa opísali v 2 vetách?

Tak začnime! Prvá otázka, a to veľmi ťažká. Smejem sa. Ako by som sa opísal? Som človek, ktorý vidí ľudstvo v celej jeho šírke. Mojím cieľom je zbaviť človeka bolesti a naladiť ho na seba slovom, písmom, dotykom a vôňou, aby si mohol pomôcť v radosti a pohodlí.

2. Čo je pre vás aromaterapia?

Aromaterapia je pre mňa dušou rastliny, ktorá musí najprv zomrieť, aby mohla v inej dimenzii pôsobiť na dušu človeka, ktorý potrebuje pomoc. A je jedno, či fyzicky, duševne alebo duchovne. Čuch je súčasťou našej prirodzenosti, bez neho sme na tomto svete bezmocní. Stratu zraku nahradí náš vnútorný zrak, stratu sluchu nahradí čítanie, ale čuch sa nedá nahradiť ničím. Čuch nám pomáha nájsť vysnívaného partnera, pomáha nám rozoznať, či môžeme jesť napríklad jedlo, ktoré máme pred sebou, alebo či už nie je vhodné, aby sme ho jedli. Čuchom môžeme vnímať nebezpečenstvo, napríklad plyn, alebo že sa v kuchyni niečo páli, môžeme rozpoznať pleseň a podobne. Vďaka Covidu mi teraz mnohí ľudia rozumejú viac ako predtým, pretože na vlastnej koži videli, aké nepríjemné a hrozné je stratiť čuch. Aromaterapia je pre mňa práca so spomienkami. Je to druh sebapoznania toho, kde sa nachádzame vo svojom podvedomí. Môže vás to zarmútiť alebo potešiť. Aromaterapia je pre nás ľudí mocným pomocníkom na ceste životom, či už prežívame súmrak alebo úsvit.

3. Viem, že sa aktívne venujete sebavzdelávaniu, preto mi nedá, aby som sa nespýtala. Koľko máte celkovo odborných certifikátov? Ktorý z nich bol najťažší? Na ktorú z nich máte najlepšie spomienky?

Mám veľa certifikátov. Ale v Českej republike ma nezaujímajú, pretože tu je aromaterapia jednou z opovrhovaných alternatívnych metód. A čo bolo najťažšie? Medzi najťažšie v súčasnosti patrí Tisserandovho inštitútu . A to len preto, že je v angličtine. To by nebol veľký problém, keby videá mali anglické titulky. Rozumiem hlavne písanej angličtine (pracujem na zlepšení počúvania angličtiny) a ak vo videu hovoria profesionálne, mám čo robiť. Beriem to však ako ďalšiu výzvu v mojom živote, ktorá ma obohacuje a baví. Ďalšia otázka: Na ktorý certifikát mám najlepšie spomienky? Na všetkých mám tie najkrajšie spomienky. Všetky sú spojené s konkrétnymi ľuďmi, ktorých si veľmi vážim a mám ich rád. Všetky sú spojené s konkrétnymi situáciami, ktoré mi pomohli niekam sa posunúť a dali mi do života niečo prevratné. A určite mám tie najlepšie spomienky na obohacujúce cesty do krajín ako India, Vietnam, Bulharsko, Južná Afrika, Chorvátsko alebo Taliansko za korením, bylinkami, stromami, destilátmi a ľudskosťou.

4. Prečo sa vaša farebná webová stránka volá Energy from Xenia?

Pestrá sieť. To je pekné! Mám pestrú sieť a pestrý život. 😊 Názov mojej webovej stránky vymysleli moji klienti. Svoju prvú pracovnú webovú stránku, keď som v roku 2007 začala masírovať v Brne, som nazvala logicky a jednoducho podľa svojho mena XENIE. A ako čas plynul, ľudia obdivovali moju energiu a bez toho, aby sa poznali, nazývali moje masáže, prednášky, aktivity, terapie a môj život Xéniinou energiou. Keď som sa v roku 2018 začal učiť, ako vytvárať online kurzy, na webovej stránke s názvom Energy by Xenia . Pretože táto stránka je o stretávaní sa nielen online, ale najmä osobne, aby energia láskavej útechy, milého pohladenia a užitočného obohatenia prúdila k tým, ktorí to potrebujú.

5. Čím vás výrobky SoZoLe Rose oslovili?

Produkty SoZoLe Rose ma prvýkrát oslovili vďaka osobe menom Michaela Piskořová. Michaela bola a je výkonnou riaditeľkou vašej rodinnej firmy SoZoLe Rose. Chodila ku mne na masáže dávno predtým, ako ste sa vy dvaja spoznali. A pretože ju poznám a viem, že je to čestný, spravodlivý a spoľahlivý človek, okamžite som siahla po produktoch. Misha ma ohúrila svojím nadšením, ktoré do toho vložila. Svojím príbehom o tebe ma ohúrila. O živote v Bulharsku a živote s vašimi výrobkami. Povedala mi, že sa môžete obrátiť na spoločnosti, ktoré tam destilujú esenciálne oleje a hydroláty. A to mi dalo jasne najavo, že chcem vašu spoločnosť a vás lepšie spoznať. Zaujímalo ma, kto sa skrýva za takou krásou? Koho zaujíma každá jedna fľaša, ktorú ponúkajú? V Bulharsku sme boli s manželom na súkromnom výlete, aby sme videli historickú destiláciu ruží. Spali sme priamo v Údolí ruží v Kazanlaku, skoro ráno sme spolu s miestnymi obyvateľmi zbierali ruže a krajina, krajina má svoju hĺbku. Vy sami ste veľmi precízni v kvalite a je z vás cítiť lásku k tomu všetkému. Páči sa mi SoZoLe Rose.

6. Organizujete mnoho online kurzov. Ktorý z nich je váš „srdciar“?

Chiiichii! Pýtate sa ma otázky! Všetky sú moje obľúbené. V online kurze Korenie, mocná pomoc pre telo a dušu je niekoľko krátkych videí z Indie, kde sme s manželom počas jednej z našich ciest do tejto fascinujúcej krajiny navštívili ajurvédsku lekáreň, kde sa varia bylinné lieky. Na stránke Brána do srdca aromaterapie , tak tam som si okrem množstva vedomostí samozrejme uložila aj množstvo videí a fotografií z našich ciest za destiláciou byliniek na éterický olej a hydroláty. V každom z mojich online kurzov je kúsok môjho srdca, spomienok a života. Mám len málo času, lebo žijem veľmi intenzívne naživo 😊. Ale vďaka Covidovi (áno, opäť je to ten malý sráč, ktorý mi veľa dal a veľa ma naučil) sa učím mať rovnováhu v tom, čo robím. Takže svoj čas rozdeľujem medzi všetky veci, ktoré ma bavia, ktoré chcem robiť a ktoré chcem zažiť. Preto môj online pozostáva zo života srdca.

7. Ste veľmi zaneprázdnený. Prijímate ešte nových klientov do svojho masážneho štúdia? Čo u vás klient nájde?

V súčasnosti neprijímam, a ak áno, tak len na základe odporúčania mojich súčasných klientov. Pred Covidom som bola plná a nebrala som ho už niekoľko rokov. Po tejto veľkej osemmesačnej prestávke mi chvíľu trvalo, kým som začal prijímať nových klientov, pretože po takej prestávke všetci v našom biznise začínali viac-menej od nuly. Teraz však v kombinácii s mojimi novými a zarytými klientmi neviem, kde mi hlava stojí. A čo ponúkam? Snažím sa pomôcť ľuďom spomenúť si na cestu ich duše prostredníctvom slov, písma, dotykov a vôní. To znamená, že učím, prednášam, píšem články, rôzne úvahy, masírujem a vytváram vône na mieru. A aj keď mám teraz plnú kapacitu masáží, možno sa stretnem s ľuďmi, ktorí majú záujem a sú mi nejakým spôsobom sympatickí, na niektorom z mojich živých kurzov v našom lese. A dokonca aj tým, ktorí si zakúpia jeden z mojich online kurzov, ponúkam raz ročne stretnutie s občerstvením a programom zadarmo, pretože chcem, aby mali možnosť stretnúť sa s nami a našimi slávnymi aromaterapeutickými vafľami a kávou naživo. Aby neboli o nič ochudobnení. Koniec koncov, živé je živé.

8. Aké sú vaše plány na rok 2022?

Krása… pre ľudí, pre seba, pre všetkých. Všetko to spolu súvisí. Tvorím pre ľudí a vďaka nim opäť pociťujem krásu seba a svet je krásny… v každom prípade sa vrátim na zem. Smejem sa. Po dvoch rokoch Covidu, keď sme mali celkovo 10,5 mesiaca zákaz práce, sa plánujem vrátiť k vedeniu kurzov, prednáškam, cestovaniu… k životu. Tých 10,5 mesiaca som využil na rôzne zmeny, predal som byt v centre Brna a kúpil dom v Brne v lese s pozemkom 4700 m2. Môj manžel a ja sme na tejto stránke postavili miesto, kde sa ľudia môžu stretávať . Vďaka lesu a zmenám sa stretnutie stalo hlbším a skutočnejším z hľadiska zážitkov a skúseností. Verím tiež, Veronika, že sa stretneme osobne. Ste veľmi inšpiratívna a obdivuhodná žena. Ďakujem vám za váš záujem o mňa a o to, čo robím. Veľmi si to cením. Ďakujem. Ďakujem. Veľa šťastia!

Zo srdca vám ďakujem za milý rozhovor a prajem vám veľa úspešných a zážitkami naplnených kurzov a prednáškových aktivít, ktoré nájdete na www.energieodxenie.cz.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Doprava zadarmo

Doprava zadarmo pri objednávke od 65 €

Posielame do zahraničia

kontaktujte nás pre viac informácií

Klientska podpora

Po-pia 8:00 - 18:00

100% Bezpečný nákup

PayPal / Comgate / MasterCard / Visa

ZADARMO

Elektronická kniha

6 aromatických gurmánskych receptov s kvetinovými vodami