Neváhajte sa s nami spojiť tu

Doprava zadarmo pri objednávke od 65 €

Nie je levanduľa ako levanduľa

Levanduľový esenciálny olej je jedným z najobľúbenejších a najpoužívanejších na celom svete. Tradične sa vyrába destiláciou vodnou parou z rastliny levanduľa, ktorá je známa aj ako levanduľa úzkolistá alebo levanduľa. V zložení alebo INCI ho nájdeme pod latinským názvom Lavandula angustifolia.

Na výrobu 1 kg tohto esenciálneho oleja je potrebných približne 100-150 kg rastliny. Tieto tabuľkové výnosy sa môžu v jednotlivých rokoch líšiť v dôsledku aktuálnych klimatických podmienok v regióne.

Odtiene levanduľového oleja


A teraz sa dostávame k tomu najdôležitejšiemu. Každý 100% esenciálny olej Lavandula Angustifolia z rôznych oblastí má svoje vlastné aromatické špecifiká. Príroda, pestovatelia a destilační technici na ňom zanechali svoje stopy. Ako teda môžete rozpoznať tieto nuansy v našej „levanduľovej“ ponuke:

Levanduľa z morského pobrežia – jemnejšia bylinná vôňa, ktorú vtlačilo jedinečné zlaté slnko a chladivý morský vánok

Levanduľa z údolia Rose Valley – výraznejšia vôňa vďaka mikroklíme oblasti

Organická levanduľa – zemitejšia bylinná vôňa ako výsledok starostlivého ekologického poľnohospodárstva

Milovníci levandule nájdu viac v našom obchode.

Z nášho kanála YouTube

Komponenty levanduľovej vône

„Ako to, že levanduľa vonia trochu inak ako tá, ktorú poznám? Levanduľa vždy vonia rovnako!“… „Ako?“… „No, levanduľa!“
Tak čo je s ňou?!

Hlavnými zložkami 100 % levanduľového esenciálneho oleja sú monoterpenol linalool a estery linalyl-acetát a lavandulyl-acetát. Tie prispievajú k jej nádhernej jemnej bylinnej vôni so špecifickými podtónmi.

V každom levanduľovom oleji nájdeme drobné odchýlky v percentuálnom zložení týchto zložiek. Tieto informácie nájdete v chemickej analýze alebo analytickom certifikáte konkrétneho výrobku. Naše tri levanduľové oleje majú obsah linalyl acetátu v rozmedzí 28-31 %, čo zodpovedá bulharskej norme.

Lavandula hybrida alias Lavandin


Vo svete sa vzhľadom na veľkú popularitu levanduľového oleja traduje, že sa „vylepšuje“ nanajvýš levanduľovým olejom. Lavandin je hybridná rastlina, ktorá vznikla krížením levandule a levanduľového klásku. Má oveľa vyšší výnos, čo znižuje jeho výslednú cenu.

V horšom prípade je falšovaný syntetickým linalolom a linalolom. To znamená prírodné zložky levanduľového esenciálneho oleja, ale vytvorené v laboratóriu! A zrodila sa jednotná ideálna levanduľová vôňa!

Keď sa vám nabudúce dostane do rúk levanduľový olej, venujte pozornosť najprv INCI, t. j. botanickému názvu v latinčine, potom krajine pôvodu a nakoniec vlastným pocitom. Čo presne v nej cítite a všimnite si aj jemné rozdiely v tejto klasickej kráse aromaterapie.

Informácie pochádzajú z:
R. Tisserand, R. Young -Essential Oil Safety, druhé vydanie, s. 326- 327, 2014.
K. Schnaubelt – Liečivá inteligencia esenciálnych olejov, str. 86-87, 2011.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Doprava zadarmo

Doprava zadarmo pri objednávke od 65 €

Posielame do zahraničia

kontaktujte nás pre viac informácií

Klientska podpora

Po-pia 8:00 - 18:00

100% Bezpečný nákup

PayPal / Comgate / MasterCard / Visa