Košík

Neváhajte sa s nami spojiť +421 903 225 961

Doprava zadarmo pri objednávke od od €200

Můj nákup

Chcete sa s nami spojiť?

Volajte: +421 903 225 961

Sledujte nás

Nie je levanduľa ako levanduľa

Levanduľový éterický olej je jeden z najobľúbenejších a hodne používaných na celom svete. Vyrába sa tradične parovodnou destiláciou rastliny Levanduľa lékárska, ktorá sa takisto označuje ako Levanduľa úzkolistá či Levanduľa pravá. V zložení alebo INCI ju nájdeme pod latinským názvom Lavandula angustifolia. 

K výrobe 1kg tohto éterického oleja je potrebné cca 100-150 kg rastliny. Táto tabulková výnosnosť sa môže rok od roku meniť vďaka aktuálnym klimatickým podmienkam daného regiónu.

Nuanse levanduľového oleja

A teraz sa dostávame k najdôležitejšiemu. Každý 100% éterický olej Levanduľa lekárska (Lavandula Angustifolia) z rôznych regiónov má svoje aromatické špecifiká. Príroda, pestovateľ a technológovia destilácie v ňom zanechali svoju stopu. Tak ako tieto nuanse môžete rozpoznať v našej  levanduľovej” ponuke:

Levanduľa z morského brehu – jemnejšia bylinná vôňa, ktorú do nej odtlačilo unikátne zlaté slunko a chladivý morský vanok

Levandule z Ružového údolia – výraznejšia vôňa zodpovedá mikroklíme tejto oblasti

Bio Levanduľa – zemitejšia bylinná vôňa ako výsledok starostlivého organického poľnohospodárstva

Milovníci levandule viac nájdete na našom eshope

Komponenty levandulovej vôňe

”Ako to, žetá levenaduľa vonia trochu inak ako tá, čo poznám? Levanduľa predsa vonia vždy rovnako!”…”A ako?”…”No levanduľovo predsa!”
Tak ako to teda s ňou je?!

Hlavné komponenty 100% éterického oleja Levanduli lekárskej alebo Levanduli úzkolistej (Lavandula angustifolia) sú monoterpenol linalool a estery linalylacetát a lavandulylacetát. Tie sa spolupodieľajú na jej krásnej jemnej bylinnej vôni so špecifickými podtónmi. 

V každom levanduľovom oleji nájdeme ľahké nuance v percentuálnom zložení týchto komponentov. Túto informaciu nájdeme v chemickej analýze alebo analytickom certifikáte jednotlivého produktu. Naše tri levanduľové oleje majú obsah linalylacetátu v rozmedzí 28-31%, čo odpovedá bulharskému štandardu.

Lavandula hybrida alias Lavandin

Svetová prax je vďaka velkej popularite levanduľového oleje taká, že dochádza k jeho “zlepšovaniu”, v lepšom prípade, lavandinovým olejom. Lavandin je hybridná rastlina vzniknutá skrížením Levandule lékarskej a Levandule spike. Má mnohom vyššiu výnosnosť, čo znižuje jeho výslednú cenu. 

V horšom prípade sa falšuje syntetickým linalylacetátem a linaloolom. Teda prírodnými zložkami éterického oleja Levanduli lékarskej, ale vytvorenými v laboratóriu! A unifikovaná ideálna levandulová vôňa je na svete!

Až sa Vám dostane do rúk levanduľový olej, venujte najprv pozornosť INCI teda jej botanickému názvu v latine, potom zem pôvodu a nakoniec sa zamerajte na svoje vlastné pocity. čo presne v ňom cítite a takisto si všímajte jemných rozdielu v tejto klasickej kráske aromaterapie.

Informácie čerpané z:
R. Tisserand, R. Young -Essential Oil Safety, second edition, s.326- 327, 2014.
K. Schnaubelt – The Healing Intelligence of Essential Oils, s. 86-87, 2011.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Doprava zadarmo

pri objednávke od €200

Zasielame do zahraničia

kontaktujte nás pre viac info

Klientska podpora

Po-pia 8:00 - 18:00

100% Bezpečný nákup

Trust Pay/ PayPal / MasterCard / Visa