Neváhajte sa s nami spojiť tu

Doprava zadarmo pri objednávke od 65 €

Pivoňka, baza a šeřík alebo tri „hydros“

Viete, keď sa stretnú traja najlepší priatelia? Vždy sa začína kávou a končí vínom. A dnes sa stretli tri „hydroláty“. Hydrolát, hydrosol alebo po česky kvetová voda je vedľajší produkt výroby esenciálneho oleja pri destilácii parou na vodnej báze.

Hydrolate letné osvieženie

Počas leta často vymieňame esenciálne oleje za hydroláty pre ich príjemné osvieženie, jednoduchú aplikáciu a možnosť využitia na mnoho spôsobov. Vďaka vhodnej hodnote pH (5 až 6) sa používajú ako pleťové tonikum. Sú vhodné pre tehotné ženy a na starostlivosť o malé deti. Svoje miesto si nájdu aj v kuchyni, pretože hydroláty sa dajú používať aj vo vnútri. Na terapeutické a relaxačné procedúry ich môžete použiť v difuzéri. Vidíte, že možností je veľa a môžeme ich bez obáv začleniť do svojho života. Dovolím si citovať, pretože len voda je večná. Dúfajme, že…

Ale teraz sa vráťme k trom priateľom, ktorí sa už zabávajú pri pohári vína.

Stabilná a silná balkánska pivonka

Paeonia peregrina ( balkánska pivonka ) je úspešná obchodníčka, ktorej vzhľad klame. Všetci ju považujú za jemnú kvetinku, ale nenechajte sa oklamať. Má zemitú silu. Jej úspech spočíva v schopnosti stáť nohami pevne na zemi, ale zároveň mať hlavu v oblakoch. Ak hľadáte partnera na relaxáciu, zavolajte Peony.

Bezstarostný čierny bez

Sambucus nigra ( Baza čierna, baza čierna ), ktorý sedí vedľa pivonky a rozlieha sa na všetky strany. Je najmladší zo skupiny, má život pred sebou a všetko vidí ružovo. Rada používa sladkú kvetinovú vôňu, do ktorej sa každý zamiluje. Vďaka nemu sa môžete úplne uvoľniť, zbaviť sa všetkých starostí a krásne si vyčistiť hlavu.

Láskavý šeřík

Syringa vulgaris ( Ľalia ) – niekedy ho môžete počuť nazývať žeriavovník. Ako jediná pri stole je matkou a tieto stretnutia sú útechou pre jej dušu. Ak nemáte dobrú náladu, rýchlo a ľahko vás dostane z pochmúrnej nálady. A ak ste nervózni a nie ste si niečím istí, láskavo vás podržia za ruku a upokojia vás. Len mama, ktorá vám dá pocítiť vôňu medových koláčikov, ktoré upiekla pre svoje deti.

Čo si myslíte o tejto skupine? Pridáte sa k nám?

Pre SoZoLe Rose napísala Aneta Jirchářová, aromatherapy_kvítek (na Instagrame).

Autor Aneta Jirchářová

Absolvent umeleckej školy. V súčasnosti si prehlbuje štúdium v oblasti aromaterapie, ktorú rada vníma z pohľadu farieb.

„Inšpiráciu hľadám najmä v prírode, ktorú obdivujem a rešpektujem jej múdrosť. Vo svojich kresbách sa snažím zachytiť dušu a silu rastliny.“

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Doprava zadarmo

Doprava zadarmo pri objednávke od 65 €

Posielame do zahraničia

kontaktujte nás pre viac informácií

Klientska podpora

Po-pia 8:00 - 18:00

100% Bezpečný nákup

PayPal / Comgate / MasterCard / Visa