Neváhajte sa s nami spojiť tu

Doprava zadarmo pri objednávke od 65 €

Preprava a skladovanie pravej ružovej vody a jej esenciálneho oleja

Pravdepodobne vás zaujíma, ako sa čisté suroviny prepravujú z liehovarov do sterilných laboratórií alebo iných výrobných liniek. Ako sa balia a skladujú? Ak pracujeme s nekonzervovanými čistými produktmi, musíme byť mimoriadne opatrní a dodržiavať všetky zásady, ktoré nie sú na to, aby nás vystrašili, ale aby sme zachovali všetky vlastnosti týchto surovín. Predovšetkým sa musí dôsledne dodržiavať čistota, aby sa zabránilo kontaminácii.

Starostlivosť, certifikácia, vývoz

Všetky naše vybrané suroviny pochádzajú z certifikovaných liehovarov s dlhoročnou tradíciou. Náš rad BIO Rose je o to jedinečnejší, že do medených kotlíkových destilačných prístrojov boli pridané kvety z vlastnej ekologickej produkcie najlepších miestnych výrobcov. Niet divu, že jeho certifikované polia pod hlavičkou Balkan Biocert sú ohradené plotom a prísne strážené. Organická ružová voda prešla štandardizovanou chemickou analýzou v štátnom laboratóriu, ako inak, s tematickým názvom „bulharská ruža“. Ku každej odoslanej objednávke je priložené množstvo dokumentov a odovzdávacích protokolov. Prečo toľko starostlivosti? Ide totiž nielen o zaručenie vysledovateľnosti pôvodu každého suda, ale aj o vysledovateľnosť jeho následného vývozu. Heslom je, že usilovnosť sa oplatí. Ako je všeobecne známe, prírodné suroviny sú často chlebové. Ak sa to stane v ktorejkoľvek fáze distribúcie, celé odvetvie sa dostane do nemilosti – od pestovateľa cez výrobcu až po maloobchodníka. Žiaľ, najhoršími páchateľmi sú samotní poľnohospodári, ktorí do svojich polí vložili všetku svoju energiu a finančné prostriedky. Je to tvrdá a poctivá práca. Preto nakupujeme jednotlivé produkty len z vlastného poľa, priamo od výrobcu, bez sprostredkovateľov, bez miešania produkcie dvoch alebo viacerých pestovateľov.

Špeciálne balenie so špeciálnou manipuláciou

A teraz to najdôležitejšie – v čom sa vyváža samotná BIO ružová voda? Hneď po ukončení výrobného procesu putuje z destilačných nádob do štandardizovaných sudov. Aké sú konkrétne? Ide o sterilné sudy určené na použitie v potravinárskom priemysle, tmavé a nesúce obsah s hmotnosťou presne 210 kg alebo 1000 kg (prvú sériu sme už naskladnili a ďalšie sú na ceste). Menšie množstvá v rôznych iných nádobách sú vždy už fľaškovou výrobou, logicky bez záruky sterility, netankovania, dátumu destilácie parou a certifikácie. Preto sa ako spotrebitelia nebojte požiadať predávajúceho o doklad o pôvode.

Štandardizované a sterilné sudy sú po naplnení hermeticky uzavreté. Ich uzávery, ktoré sú potom pripojené k výrobnej linke, sú prelepené špeciálnou páskou s číslom expedície. Každý sud je označený informáciami o výrobcovi, predajcovi, číslom šarže s príslušným BIO certifikátom a samozrejme upozornením na sterilitu výrobku. Nesprávna manipulácia v nesterilnom prostredí môže do tejto nádherne čistej suroviny vniesť baktérie. Preto sa skladujú v tmavej klimatizovanej miestnosti. V našom sklade je taká zima, že počas každodennej kontroly musím nosiť bundu a vonku je 30 stupňov. Staráme sa o ne s rovnakou láskou, s akou sa ich pestovateľ staral o nádherné kríky ruží. Všetko svoje úsilie sústredil na jasný cieľ, t. j. vďaka vysokému percentu éterického oleja v nádherných kvetoch. A vy, naši zákazníci, oceníte túto komplexnú starostlivosť v omamnej vôni a kvalite nášho páru BIO ružovej vody a exkluzívneho čistého ružového oleja, pre ktorý vyvíjame inovatívne balenia.

Tekuté zlato

Esenciálne oleje majú aj normy skladovania. Bezprostredne po destilácii sa zapečatia do certifikovaných francúzskych nádob. A následne sprevádzané rovnakou dokumentáciou ako kvetinové vody. Vzhľadom na astronomicky vysokú cenu 100 % čistého „bulharského ružového oleja“, našej nekompromisne vyhľadávanej originálnej odrody Rosa Damascena Mill., je nádoba uzavretá v tube a označená logom EÚ „Chránené zemepisné označenie“. Nemusím vám hovoriť, koľko dokumentov sme museli podpísať pri preberaní tohto pokladu. Človek má pocit, že dostáva zásielku najtajnejších štátnych dokumentov. Už len táto skutočnosť umocňuje pocit exkluzivity a nesmiernej kvality tohto luxusného tovaru. Opäť ich máme z čisto pragmatických dôvodov bezpečne uložené v tme a chlade pod niekoľkými zámkami. 100% čistý bulharský ružový olej sa nie nadarmo nazýva „tekuté zlato“. V súčasnosti sa cena 1 g pravého „bulharského ružového oleja“ približne rovná 1 gramu 14 kt. zlata, čo hovorí za všetko. A práve preto je často zmiešaná a odsudzovaná. Naším poslaním je predstaviť vám „nekompromisne“ stráženú čistotu a kvalitu tohto chráneného klenotu, ktorý sa napriek vášmu veľkému záujmu nedá uponáhľať. Súčasťou nášho plánu je zdokumentovať cestu našej ružovej série z poľa až po konečnú prepravu v našom inovatívnom balení do Českej republiky.

A teraz prechádzame do ďalšej fázy – našich inovatívnych obalov, na ktorých dizajne pracujeme dňom i nocou. Veľmi sa teším, že vám ich budem môcť predstaviť. Potrebujem len trochu viac vašej trpezlivosti. Veď krásu nemožno uponáhľať!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Doprava zadarmo

Doprava zadarmo pri objednávke od 65 €

Posielame do zahraničia

kontaktujte nás pre viac informácií

Klientska podpora

Po-pia 8:00 - 18:00

100% Bezpečný nákup

PayPal / Comgate / MasterCard / Visa