Neváhajte sa s nami spojiť tu

Doprava zadarmo pri objednávke od 65 €

Radosť z červeného pomaranča

Červený pomaranč(Citrus aurantium dulcis) sa vzhľadom nelíši od klasického pomaranča(Citrus sinensis) . Až keď prekonáme jeho hrubú šupku, objavíme „krásu“. Je to ako s nami ľuďmi. Pestujeme tvrdú škrupinu a chránime krehkú.

Prečo je červená oranžová „červená“

Keď sa medzi pomaranče dostane červený, všetky sa rozžiaria a počujeme prekvapené „Ooo, to je on!“ Medzitým sa odvalí a život ide opäť ďalej. Jeho jedinečnosť spočíva v jeho krvavom tele. Je to odroda typická pre južné Taliansko a Sicíliu. Vďaka extrémnemu počasiu, keď sú noci chladné a cez deň je slnko priaznivo naklonené všetkým, získava svoju typickú farbu. Toto premenlivé sfarbenie dužiny spôsobujú antokyány, ktoré sú prítomné v kvetoch aj plodoch, ale v citrusových plodoch sú nezvyčajné.

Blízka známosť

Hoci by som sa mohla rozplývať nad jeho chuťou a šťavnatou dužinou, moje oko sa sústredí na jeho kôru. Citrusový esenciálny olej sa najčastejšie získava lisovaním kôry z oplodia. A každý z nás môže na vlastné oči vidieť jej vzácnu silu. Dokonca sa s ňou stretnúť zblízka. Áno, hovorím o veľmi rýchlom a nepríjemnom šplechnutí do očí pri lúpaní pomaranča. Gratulujeme, práve ste sa zoznámili s oranžovou farbou a môžete prejsť na ďalšiu základňu. Verím, že to robí zámerne a veľmi sa tým baví! Nezdvorak. A ak ho chcete spoznať ešte lepšie, pozrite sa bližšie na jeho kôru. Objavíte sekrečné dutiny. Tie sú vystlané sekrečnými bunkami, ktoré pod silným tlakom praskajú a produkujú esenciálny olej. Totálne „porno“!

Priateľ oranžový

Ak sa rozhodnete pre esenciálny olej z krvavého pomaranča, budete mať vždy priateľa, s ktorým sa môžete zabaviť. Pre človeka, ktorý potrebuje mať všetko pod kontrolou, je oranžová farba tá pravá. Prináša pokoj, znižuje napätie, pomáha prispôsobiť sa a udržuje optimizmus.

Tam, kde neprúdi energia, nie je radosť. A kde nie je radosť, tam nie je ani pozitívne myslenie. Pri pomaranči si teda uvedomme, že vyburcuje energiu tam, kde je to potrebné. Je vhodný pre tráviaci systém v prípade nechutenstva, nevoľnosti alebo nadúvania. V difuzéri dezinfikuje vzduch, rýchlo rozveseľuje a pomáha pri nespavosti. Ak sa citrusový esenciálny olej nedestiluje, je fototoxický(Robert Tisserand, Rodney Young – Essential Oil Safety, 2. vydanie, str. 87, kolónka 5.5: Esenciálny olej z červeného pomaranča lisovaný zo šupky plodov sa klasifikuje ako bezpečný lisovaný citrusový olej.) Po aplikácii nevystavujte pokožku priamemu slnečnému žiareniu. Zároveň nepoužívajte žiadne éterické oleje na pokožku nezriedené (t. j. v nosnom oleji).

A ak vás z tohto čítania bolí hlava, prejdite na Pomarančový esenciálny olej . Pretože aj s tým vám pomôže!

Pre SoZoLe Rose by Aneta Jirchářová, aromatherapy_kvítek (na Instagrame)

Autor Aneta Jirchářová

Absolvent umeleckej školy. V súčasnosti si prehlbuje štúdium v oblasti aromaterapie, ktorú rada vníma z pohľadu farieb.

„Inšpiráciu hľadám najmä v prírode, ktorú obdivujem a rešpektujem jej múdrosť. Vo svojich kresbách sa snažím zachytiť dušu a silu rastliny.“

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Doprava zadarmo

Doprava zadarmo pri objednávke od 65 €

Posielame do zahraničia

kontaktujte nás pre viac informácií

Klientska podpora

Po-pia 8:00 - 18:00

100% Bezpečný nákup

PayPal / Comgate / MasterCard / Visa