Neváhajte sa s nami spojiť tu

Doprava zadarmo pri objednávke od 65 €

Repík lekársky a medovka lekárska pre pocit bezpečia

Žijeme v neistých časoch. Dostávame správy o zložitej situácii. Možnosti spoločenského života sú na chvíľu utlmené. Všetci balansujeme a snažíme sa udržať rovnováhu. Harmónia, pokoj a pocit bezpečia sú tri prvky, ktoré pomáhajú obnoviť dve nádherné bylinky – rebríček a medovka, najmä ich vzácne éterické oleje a kvetové vody alebo hydroláty.

Ochranný rebríček – Achillea Millefolium

Vedeli ste, že jej latinský názov Achillea Millefolium je pomenovaný podľa legendárneho bojovníka Achilla z bájnej trójskej vojny. Tento udatný bojovník používal rebríček na ošetrenie krvácajúcich rán na bojisku. Jeho kvality určite ocenia aj dnešní muži. Neradi o tom hovoria, ale hemoroidy môžu byť skutočnou bolesťou. Rumanček ako taký má silné adstringentné účinky. Všimli ste si, že sa pridáva do mastí a kúpeľov na liečbu tohto problému. Nebojte sa namiesto odvaru zo sušených bylín vyskúšať sedací kúpeľ s 1 polievkovou lyžicou hydrolátu/kvetovej vody z repíka lekárskeho.

Iná symbolika je zachytená v starovekej Číne, kde bola stonka rebríčka považovaná za symbol harmónie. Jeho stonka je zvonka uzavretá a tvrdá, zvnútra pružná a dutá. Dokonalá rovnováha. Vďaka tomu nám pomáha v krízových životných situáciách a zmenách (aj hormonálnych), podporuje pocit bezpečia. Vyhľadávajú ho ženy s hormonálnou nerovnováhou, problémami s menštruačným cyklom, menopauzou.

Vzácny esenciálny olej z rebríčka obyčajného pôsobí protizápalovo, proti kŕčom, antisepticky a hojivo. Pomáha aj pri prechladnutí, infekciách močových ciest, zápaloch a bolestiach nervov, kŕčových žilách a spomínaných hemoroidoch. Očarí vás jeho hrejivá a upokojujúca gáfrová vôňa. Tak zavrite oči a buďte opäť sami sebou!

Kvetinová voda z rebríčka je skvelá na problematickú, zapálenú a podráždenú pokožku. Krásne upokojuje, regeneruje, pomáha liečiť akné, spáleniny od slnka a vyrážky a ekzémy. Je silne antiseptický a vhodný na pokožku s rozšírenými žilami, ktoré sťahuje. Podporuje rast vlasov a tonizuje mastnú pokožku hlavy.

Vedeli ste, že kvetové vody/hydroláty sa môžu popíjať zriedené? Odporúča sa 1 polievková lyžica na liter vody. Alebo 1 čajovú lyžičku 2-krát denne zapite veľkým pohárom vody, najlepšie po jedle. Kvetová voda z rebríčka harmonizuje ženský cyklus, podporuje trávenie, zmierňuje žalúdočné koliky a kŕče.

Upokojujúca medovka lekárska – Melissa Officinalis

Vôňa našej čistej medovky nám pripomína babičkinu kuchyňu večer pred spaním – biele obrovské prikrývky, medovkový čaj, rozprávky, pohladenie a najkrajšie sny a spomienky…

Vzácny esenciálny olej Medovka lekárska je upokojujúci, antistresový, antidepresívny a protizápalový olej. Odporúča sa pri nespavosti, úzkosti a podráždenosti. Zmierňuje bolesti hlavy a migrény. Pozitívne pôsobí na tráviace poruchy nervového pôvodu a tiež na iné bolesti nervového pôvodu. Vzhľadom na svoju vysokú cenu je najčastejšie pančovaným olejom. „Vylepšuje“ sa citrónovou trávou alebo citronelou. Takže opatrnosť a obozretnosť pri výbere. Ten náš je naozaj poctivý a možno vás prekvapí jeho čistá „medovková“ vôňa.

Kvetová voda z medovky je skvelá pre všetky typy pleti, suchú, zrelú aj problematickú. Hovorí sa o ňom ako o elixíre mladosti. Je cenený pre svoju hydratačnú schopnosť. Upokojuje, tonizuje a čistí pokožku. Podporuje hojenie vredov, oparu, pupienkov a akné. Jemne napína a vyhladzuje povrch pokožky. Pôsobí ako prevencia proti starnutiu pokožky.

Ako bonus si môžete oddýchnuť od starostí s upokojujúcou medovkovou hmlou. Podporuje dobrú náladu a je vhodný aj pri nespavosti, stačí ho aplikovať v rozprašovači na vankúš alebo v miestnosti. A pomáha skrotiť aj hyperaktívne dieťa!

Vlasy sa budú po citrónovej vode ľahšie rozčesávať a pokožka pri korienkoch bude dokonale zregenerovaná. Náš osobný tip je relaxačný kúpeľ s 2-3 polievkovými lyžicami na jednu vaňu teplej vody. Pri nevoľnosti nesmieme zabudnúť na upokojenie žalúdka 1 čajovou lyžičkou medovky lekárskej v pohári vody.

Nezabudnite, že poctivá kvetinová voda je vždy 100 % čistý prírodný produkt bez konzervačných látok a iných chemikálií. Je to produkt parnej destilácie čerstvých kvetov, listov alebo stoniek. Je to KONCENTROVANÁ ČISTÁ PRÍRODA! A preto musí byť v chlade a tme.

Pokojné dni a buďte zdraví!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Doprava zadarmo

Doprava zadarmo pri objednávke od 65 €

Posielame do zahraničia

kontaktujte nás pre viac informácií

Klientska podpora

Po-pia 8:00 - 18:00

100% Bezpečný nákup

PayPal / Comgate / MasterCard / Visa