Neváhajte sa s nami spojiť tu

Doprava zadarmo pri objednávke od 65 €

Rodinný lekár Sage medical

O šalvii (Salvia officinalis) už v stredoveku sa viedli diskusie: „Prečo človek umiera, ak mu v záhrade rastie šalvia? A áno, šalvii sa skutočne dalo zveriť celé telo a dokonca sa verilo, že nás šalvia zachráni pred smrťou. Jej rodinné meno ,,šalvia“ z latinského ,,salvus“ znamená liečivý a navyše jeho druhový názov nám dáva jasne najavo, že ide o liečivú rastlinu.

Šalvia na moje napäté nervy!

Keď sa hovorí o šalvii, okamžite sa nám vybavia žalúdočné problémy, nadmerné potenie, rany, angína, ženské problémy a moja obľúbená fráza:„Šalvia na moje napäté nervy!“ Je to naša rodinná lekárka a nemusíme sa jej báť zavolať a prísť za ňou s čímkoľvek. A tak ako šalvia nesmie chýbať v záhrade, nesmie chýbať ani v našej aróma-medicíne. Nezabudnite, že ide o bylinnú očistu nielen tela a mysle, ale aj priestoru. Má silný protizápalový účinok na telo, čistí myseľ od zbytočných myšlienok a samotní druidi ho používali na očistenie svojich rituálnych miest od negatívnej energie.

Uvoľnenie emócií

Po otvorení fľaše okamžite na mňa dýchne duch rastliny, jej sila a múdrosť. Viem si ju predstaviť samotnú v difuzéri na upokojenie alebo uvoľnenie napätia a hneď by som si vytvorila jemnú masážnu zmes, ktorú by som vmasírovala do oblastí tela, kde sa najviac ukladajú emócie, vytvárajúce nepríjemnú bolesť a stiahnutie, pretože šalvia zahrieva a harmonizuje. Pred časom sme si nevážili dary, ktoré nám ponúkala, a tak sa odsťahovala z našich záhrad, preč od nás, a pestovala tam, kde jej bolo dobre. A som rád, že sa k nej vraciame, že opäť vieme, aká je pre nás šalvia dôležitá. A ona nás neopustí, veľmi dobre vie, že ju potrebujeme.

Späť v rovnováhe

V každom prípade, ak často pozorujete veľmi rýchly nárast napätia, napríklad v dopravnej špičke, ktorý sa prejavuje od belších kĺbov na rukách, cez zaťaté zuby, nadávanie, zrýchlené dýchanie až po zvláštny výraz tváre, a dostávate sa do stavu, ktorý sa kedysi riešil sekerou v hlave a mierotvorcom pri ceste, radím vám, aby ste mali fľaštičku esenciálneho oleja stále vo vrecku. Pretože dnes by to bol doživotný trest. Stavím sa, že vo vašom krásnom živote sa určite nájde človek, ktorý vám lezie na nervy, a keď sa ho konečne zbavíte, objaví sa iný, ešte horší. Nebojte sa, je to len osud, ktorý vás skúša, a šalvia zasahuje, aby vám pomohla dosiahnuť vnútornú rovnováhu.

Pre SoZoLe Rose by Aneta Jirchářová, aromatherapy_kvítek (na Instagrame)

Autor Aneta Jirchářová

Absolvent umeleckej školy. V súčasnosti si prehlbuje štúdium v oblasti aromaterapie, ktorú rada vníma z pohľadu farieb.

„Inšpiráciu hľadám najmä v prírode, ktorú obdivujem a rešpektujem jej múdrosť. Vo svojich kresbách sa snažím zachytiť dušu a silu rastliny.“

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Doprava zadarmo

Doprava zadarmo pri objednávke od 65 €

Posielame do zahraničia

kontaktujte nás pre viac informácií

Klientska podpora

Po-pia 8:00 - 18:00

100% Bezpečný nákup

PayPal / Comgate / MasterCard / Visa

ZADARMO

Elektronická kniha

6 aromatických gurmánskych receptov s kvetinovými vodami