Neváhajte sa s nami spojiť tu

Doprava zadarmo pri objednávke od 65 €

Ružový kúpeľ kráľovnej Bereniky

Ružová voda je odveký prírodný prostriedok na krásnu, zdravú a mladistvo vyzerajúcu pleť. Keďže sa s ľudstvom spája už približne 5000 rokov, možno povedať, že je osvedčená. Ruža ako rastlina patrí k živlu ohňa. Symbolizuje lásku, dôveru a sebaprijatie. Na emocionálnej úrovni podporuje našu rovnováhu, pomáha spracovať emócie, podporuje rozhodnutia a dokončenie našich projektov. Je to číslo jedna v spojení so sebou a svojou ženskou podstatou. Nie je tajomstvom, že už egyptská kráľovná Kleopatra si denne dopriala kúpeľ s touto kvetinovou vodou. Hovorilo sa, že ružová voda je tajomstvom jej krásy. A nielen jej! Úzko súvisí aj s kráľovnou, ktorá žila v Ružovom údolí a o ktorej budeme dnes hovoriť.

Kráľovná Údolia ruží

Berenika bola slávna trácka kráľovná, ktorá žila v roku 4. storočie pred naším letopočtom v dnešnom bulharskom Údolí ruží alebo Údolí tráckych kráľov na tom istom krásnom mieste, kde vznikli poklady SoZoLe Rose. Nachádzalo sa v krásnom starobylom meste, ktorého pozostatky sa našli pod hladinou vodnej nádrže neďaleko známeho centra Údolia ruží, mesta Kazanlak. Osobne vnímam BERENIKÉ ako kráľovnú ruží, ako symbol ženského princípu a jemnej vibrácie, ktorú tento kvet prináša a ktorá prebýva v každom z nás. Pripravme si dnes tento magický kúpeľ a spojme sa sami so sebou.

Pre kúpeľ Queen Berenice potrebujete..:

2 zábery Organická damascénska ruža SoZoLe Ružová kvetinová voda

Hŕstka sušených kvetov SoZoLe Rose

1/3 šálky mandľového mlieka – použite hotové z obchodu alebo si pripravte vlastné domáce. Je to úplne jednoduché. Malú hrsť nelúpaných mandlí namočte na noc do veľkého pohára vody. Ráno obsah nádoby rozmixujte a preceďte cez sito alebo plátno. Spomínanú 1/3 si nechajte na kúpeľ a zvyšnú väčšiu časť odporúčam zapiť 1 čajovou lyžičkou organickej ružovej vody. Je to nápoj plný vápnika a ďalších minerálov. Pomáha čistiť črevá. Podporuje rast vlasov a nechtov a vyrovnáva ženskú psychiku. Prípadne ho môžete ochutiť medom. Mandľové mlieko v pripravenom kúpeli pokožku ešte viac zjemní a vyživí.

Postup:

Do pripraveného teplého kúpeľa pridajte za hrsť sušených kvetov ruží a zmes 2 šálok organickej ružovej vody a 1/3 šálky mandľového mlieka.

Tipy:

Zapáľte si obľúbené sviečky a zahaľte sa do príjemného šera.

Vezmite si svoj obľúbený nápoj do kúpeľne. Nezáleží na tom, či je to čaj alebo pohár vína. Ide o to, aby ste sa cítili krásne.

Uvoľnite sa, relaxujte, vnímajte tú krásnu vôňu celou svojou dušou. S každým výdychom vás opúšťa ťažoba a smútok. S každým nádychom k vám prichádza nová energia. Uvoľnite sa a spojte sa so svojím srdcom.

Po kúpeli si ešte vlhkú pokožku masírujte telovým alebo za studena lisovaným olejom. Odporúčané stránky More ruží ktorý nielenže uzamkne vlhkosť, ale tiež zjemní vašu pokožku. Získané z Vzácny olej z bulharskej ruže damašskej harmonizuje pokožku, je prirodzeným prostriedkom proti starnutiu a dodáva jej omamnú vôňu miliónov rozkvitnutých damašských ruží. Váš kráľovský kúpeľ bude dokonale dokončený!

Zostáva už len zabaliť sa do deky, vziať si obľúbenú knihu, pozrieť si obľúbený film alebo si pustiť obľúbenú hudbu. A vychutnajte si tento relaxačný zážitok na maximum.

Informácie pochádzajú z:

Susanne Catty – Hydrosoly – ďalšia aromaterapia, 2001.

Gabriel Mojay- Aromaterapia na liečenie duše, dotlač 2019.

„Sevt III, ostatní a my“,bnr.bg, 22.1.2016, Autor: Petra Taleva

„Seuthes III – posledný vládca potopeného kráľovstva“, Kmeta.bg 1.2.2020

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Doprava zadarmo

Doprava zadarmo pri objednávke od 65 €

Posielame do zahraničia

kontaktujte nás pre viac informácií

Klientska podpora

Po-pia 8:00 - 18:00

100% Bezpečný nákup

PayPal / Comgate / MasterCard / Visa