Košík

Neváhajte sa s nami spojiť +421 903 225 961

Doprava zadarmo pri objednávke od od €200

Můj nákup

Chcete sa s nami spojiť?

Volajte: +421 903 225 961

Sledujte nás

Šípkový olej – časť prvá

Liečebná sila šípkovej ruže je známa po tisícročia. Všetci určite poznáme šípkový čaj, ktorý nám pomáha v zimných obdobiach. Vďaka svojmu vysokému obsahu vitamínu C je skvelým povzbudzovačom imunity. Šípkový plod je natoľko unikátny, že každá jeho časť nájde uplatnenie či už v potravinárstve, farmácii alebo v kozmetike. Z jeho drobnučkých semienok sa lisuje blahodárny šípkový olej, ktorý má nádhernú sýto oranžovú farbu. Vďaka vysokému obsahu karotenoidov. Jeho nenasýtené mastné kyseliny Omega-3, Omega-6 i Omega-9 prospievajú pleti. Kožu hydratujú a robia ju zamatovo hebkú. Vitamín A preniká hlboko do pokožky a efektivne tak pomahá v boji s vráskami a inými prejavmi starnutia. Kožné póry sa vďaka šípkovému oleju sťahujú a pleť je viditelne prežiarená. A s týmto prírodným skvostom by som Vás rada dnes zoznámila.

História Šípkovej ruže

Šípková ruža je nežná pôvodne divoko rastúca kráska s bielymi až sýtoružovými kvetmi. Miluje slnko a suchšie miesta, kde dokáže rásť po stáročia. Je oddávna symbolom mladosti a dlhovekosti. Ľudstvo ju pozná už dlho – od konca poslednej doby ľadovej až do dnes. Starí Rimania ju označovali ako tzv. “psia ruža”, pretože údajne liečila besnotu. V stredoveku bola hodne sadená do hradných záhrad. A v súčasnosti ju nájdeme takmer všade okolo nás, na slnečných miestach, zarastjúcich pastvinách a na okrajoch lesov. Už sme si na ňu tak zvykli, že jej jednoduchú krásu takmer nevnímame. Verte, že je mnoho dôvodov prečo po nej siahnuť

Nie je šípka ako šípka

Šípkový olej z našej ponuky je jedinečný. Prečo? Jedná sa o nerafinovaný, čistý, za studena lisovaný olej z ručne zbieraných plodov divoko rastúcich šípkových kerov vystavených unikátnemu morskému ovzdušiu. Hory a more v harmónii. Vieme, o ňom všetko. Odkiaľ pochádza, kto ho zbieral a akou technológiou vznikol. Práve technológia vzniku je kľúčovým faktorom, ktorý ovplyvňuje finálnu cenu.

Lisovanie za studena  – tj. olej nebo CO2 – tj. extrakt

Ako zákazníci máte množstvo druhov na výber, zálží však na Vás čo hladáte. Pokiaľ túžite po 100% za studena lisovanom šípkovom oleji z panenskej prírody a ručného zberu, čítajte vždy pozorne etiketu. Rozdiel nie je len v cenách, ale i vo výslednej kvalite a takisto technologickom postupe. Šípkový olej sa tradične získává lisováním za studena alebo lacnejšie a masovejšie technológie tzv. extrakcí CO2, čím sa vyprodukuje extrakt.

Na trhu sú bežne dostupné “šípkové oleje” získané pomocou extrakcie CO2, čo je tzv. extrakcia superkritickým oxidom uhličitým. Vysoko stlačený plyn CO2 totiž nad svojou kritickou teplotu 31C nejde skvapalniť. Naopak se často využíva pre svoju schopnosť s rastúcou hustotou rozpúšťať látky. Väčšina týchto extrakcií prebieha pri teplotách 40o-50oC a tlakoch 100-300 barov. Tým, že sa jedná o lacnejšiu technológiu je trhová cena týchto extraktov nižšia a to i v BIO kvalite. V našom prípade sa šípkové semienka, získané po oddelení červenej kôry plodov (ktoré nájdu uplatnenie v potravinárskom a farmaceutickom priemysle) tradične lisujú. Je to teda len o ručnej láskyplnej práci. Využívá sa špeciálny veľmi silný lis. Ako inak by z tých drobných semienok dostal a voňavý zlatý olej, ktorý Vaša pleť ocení.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Doprava zadarmo

pri objednávke od €200

Zasielame do zahraničia

kontaktujte nás pre viac info

Klientska podpora

Po-pia 8:00 - 18:00

100% Bezpečný nákup

Trust Pay/ PayPal / MasterCard / Visa