Neváhajte sa s nami spojiť tu

Doprava zadarmo pri objednávke od 65 €

Šípkový olej – druhá časť

Kúzlo šípkového oleja

Šípkový olej je cenený pre svoje liečivé účinky. Jazvy sa vyhladzujú pravidelnou starostlivosťou. Dokonale bojuje proti vráskam. Vyživuje, zjemňuje, zlepšuje pružnosť pleti a zjednocuje jej tón. Znižuje pigmentové škvrny a iné známky starnutia. Jeho nespornou výhodou je, že na pokožke nezanecháva mastný film. Patrí k tzv. suché oleje. Je veľmi príjemný, účinný a má krásnu vôňu.

Aj vaša pokožka potrebuje vitamíny

Šípkový olej obsahuje vitamíny A a E, nenasýtené mastné kyseliny Omega-3, Omega-6 a Omega-9, minerály ako draslík, železo, vápnik a horčík. Je tiež bohatá na antioxidanty, karotenoidy – preto má takú krásnu sýtooranžovú farbu. Vitamíny A a E chránia pokožku pred škodlivými voľnými radikálmi a spomaľujú proces starnutia. Vitamín E hydratuje pokožku. Viacero druhov prospešných mastných kyselín je potom dôležitých pre stavbu kožných buniek. Preto je často súčasťou luxusnej kozmetiky.

Vďaka vysokému obsahu železa pomáha aj pri anémii. Prítomné nenasýtené mastné kyseliny sú prospešné pre kardiovaskulárny systém. Šípkový olej je prostriedkom na posilnenie celkovej imunity organizmu, preto sa odporúča používať v čase stresu a psychickej záťaže.

Ako používať

Očistite si tvár 100 % kvetinovou vodou a nechajte ju mierne vlhkú. Pomocou sklenenej pipety nakvapkajte 1-2 kvapky na končeky prstov a krúživými pohybmi naneste na tvár alebo telo. Vzhľadom na vysoký obsah karotenoidov je po aplikácii možné zafarbenie pokožky. Po vstrebaní oleja do pokožky zmizne. Šípkový olej môžete tiež zriediť základným (rastlinným) olejom, ale úprimne povedané, bolo by to zbytočné. Musíme si navzájom robiť radosť!

Aby olej vydržal dlhšie, starajte sa oň s láskou. Vždy ho skladujte na chladnom a tmavom mieste a chráňte ho pred priamym slnečným svetlom. Bude vám slúžiť dlho, pretože na ošetrenie pleti stačí 1-2 kvapky. Pokiaľ sa nestane nepostrádateľnou súčasťou vašej kúpeľne.

Pozrite si našu ponuku.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Doprava zadarmo

Doprava zadarmo pri objednávke od 65 €

Posielame do zahraničia

kontaktujte nás pre viac informácií

Klientska podpora

Po-pia 8:00 - 18:00

100% Bezpečný nákup

PayPal / Comgate / MasterCard / Visa