Košík

Neváhajte sa s nami spojiť +421 903 225 961

Doprava zadarmo pri objednávke od od €200

Můj nákup

Chcete sa s nami spojiť?

Volajte: +421 903 225 961

Sledujte nás

Slamienková kvetová voda 

Slamienková kvetová voda či hydrolát naberá v dnešnej dobe veľkej populárnosti. Oceňuje sa hlavne pre jeho silne regeneračné, ukľudňujúce a omladzujúce schopnosti. Je vyhľadávaná najmä z dôvodu lepšej cenovej dostupnosti ako jej luxusný a vzácný éterický olej. Nie je sa čomu diviť, k výrobe 1kg éterického oleja slamienky je potrebné 2 tony samotnej rastliny. Slamienková kvetová voda SoZoLe Rose nie je vedľajším produktom parovodnej destilácie éterického oleja. Rastlinný materiál sa destiluje len na hydrolát a preto má také “grády”. 

Vôňa

Aróma slamienkového hydrolátu je častým predmetom sporov. Často je to láska na prvý pohľad. Teplá bylinná vôňa vidieka na konci leta. Pripomína stohy sušenej slamy a zlaté zapadajúce slnko nad nimi. Ak ju Vaša pleť potrebuje, privolá Vás veľmi silno. Chuť je horká a zaradiť ju ku gurmánským zážitkom, v porovnaní s ružovou vodou, určite nejde.

Použitie

Slamienka ako taká je silne protizápalová a ľahko analgetická, samozrejme menej než jej éterický olej. Je skvelá na obklady natiahnutých a preťažených svalov. Pre svoju schopnosť zabraňovať zrážaňiu krvi uľavuje a zrýchluje hojenie modrín a pomliaždenín. S. Catty vo svojej knižke „Hydrosols the Next Aromatherapy“ (s.97) spomína svoju klientku, ktorá prežila autonehodu. Opakovane si rozprašovačom aplikovala slamienkový hydrolát a behom niekoľko dní jej zmizli veľké modriny v oblasti tváre.  

Taktiež sa hovorí o pozitívnych účinkoch pri uzdravovaní rán po operáciách a drobných rankách. Zňižuje opuchy a už spomínané modriny. Mimochodom doporučuje sa takisto k čisteniu rán a hojeniu po tetovaní a piercingu. A k výplachom dutiny ústnej po chirurgických zákrokoch. V kombinácii s Vavrínovým hydrolátem je považovaná za poklad pri zápaloch ústnej dutiny.

Starostlivosť o tvár

Je neprekonateľným bojovníkom v starostlivosti o jazvy. Synergicky je vhodné kombinovať slamienkový hydrolát so šípkovým olejom a vzácnym slamienkovým éterickým olejom. Viac v jednom z našich predchádzajúcich článkov.

Slamienková kvetová voda hydratuje, upokojuje, regeneruje a omladzuje. Chráni pleť proti voľným radikálom a tým účinne spomaľuje starnutie pleti. Vhodná je pre zrelú a citlivú pleť, ale ocení jej schopnosť aj pleť problematická, aknózna a so sklonom k ekzému.

Starostlivosť o vlasy

Vo forme vlasových oplachov či rozprašovaniu k vlasovej pokožke stimuluje rast vlasov.

Pokiaľ bude pre Vás jej aróma silná, skúste si ju nariediť s destilovanou vodou či iným hydrolátom. Vhodné kombinácie Šalvia muškátová či Ruža damašská.

Skúsenosti a tipy našich zákazníkov

Eva P.: “Hydrolát miešam s levanduľovým – super po opalovaní.”

Hana: “Slamienkový hydrolát má vždy špecifickú vôňu a může trvať nejakú dobu, než si na ňu človek zvykne. Nenechajte sa odradiť, pretože s pleťou robí zázraky.”

Romana K.: “Vaše slamienka mi vonia. Používam na tvár a vlasy.”

Hana S.: “Dcéra používá slamienkový hydrolát na akné.”

Lenka V.: “Slamienka je úžasná…vonia prírodou. Pripomíná mi zahrádku mojej babičky, ktorá slamienky pestovala. Ako malá sem ju očuchávala a vôňa je starobylá a nádherná.”

Eva: “Slamienka Vás vráti v spomienkach k babičke a dedovi na vidieku. Pre mňa srdečná záležitosť.”

Gabriela Ch.: “Je fakt skvelá, tú vôňu prekvapivo milujem. Nebojte sa jej dievčatá.”

Jarka.: “Moja najobľúbenejšia …aktuálne používam len ju…ta vôňa!!!”

Tento blogový príspevok nenahradzuje odbornú lekársku konzultáciu. Éterické oleje a hydroláty v našom e-shopu nie sú predávané  ako liečivá. Článok má populárno-naučný zámer.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Doprava zadarmo

pri objednávke od €200

Zasielame do zahraničia

kontaktujte nás pre viac info

Klientska podpora

Po-pia 8:00 - 18:00

100% Bezpečný nákup

Trust Pay/ PayPal / MasterCard / Visa