Neváhajte sa s nami spojiť tu

Doprava zadarmo pri objednávke od 65 €

Symbolika farieb v prírode

Určite viete, že farby majú svoju symboliku. A vedeli ste, že táto symbolika priamo súvisí s bylinkami a ich špecifickými účinkami na naše telo a dušu? Poďme sa spoločne zamyslieť nad tým, ako farby rastlín súvisia s ich úlohou. Je neuveriteľné, aká je príroda dokonalá. Vytvorila poklady, ktoré majú hlboký význam a môžu nám pomôcť takmer pri čomkoľvek. Poďme teda odhaliť symboliku pestrej škály liečivých bylín, ktorá je na prvý pohľad skrytá.

Fialová farba

Fialová farba vzniká kombináciou protikladného modrého pokoja a červenej nutkavej sily (= životnej sily). Symbolizuje pokoj, odvahu, tvorivosť, meditáciu, teplo, upokojenie vášní a rozvoj duchovna. Označuje sa ako mystická farba. Predstavuje opustenie starého, obnovu a znovuzrodenie. Stiera hranicu medzi želaním a skutočnosťou. Odstraňuje všetky rozpory a protirečenia. Preto je viac ako vhodný v obdobiach zvýšeného stresu a depresie. V prírode ju symbolizuje levanduľa, šalvia lekárska a yzop.

Fialovo-ružová farba

Táto farba sa nazýva aj fuksiová alebo magenta. Pomáha pri komunikácii so srdcom. Podporuje vitalitu, kreativitu a spojenie s vašou podstatou. V prírode ju symbolizujú typicky ženské byliny, ako napríklad kráľovná všetkých kvetov, ruža damašská, ruža šípová a poetická šalvia muškátová.

Zelená farba

Je jednoducho symbolom čistej energie, sviežosti, sily, rovnováhy, koncentrácie a nádeje. Pomáha nám prijímať druhých takých, akí sú, bez preháňania a zbytočného sklamania. Táto symbolika sa skrýva v žihľave, mätách, rozmaríne, koriandri, bazalke a medovke.

Biela farba

Ako inak než farbou čistoty, jasnosti, nevinnosti a lásky k pravde. Čistí celý energetický systém. Je vhodný v prípade straty sily. Voľba je tu jasná a nekompromisná. Predstavuje ju biela ruža a kvet bazy.

Žltá farba

Ako slnko hreje a jasá. Je symbolom múdrosti, inteligencie, nezávislého myslenia a viery vo vlastný potenciál. Stimuluje nervy a podporuje porozumenie. Samozrejme, toto všetko nájdete na lipe a ľubovník bodkovaný . Presne tieto bylinky nás teraz na jeseň a v zime volajú!

Zlatá farba

Žltá farba sa v našej prírode prelína so zlatou. Pravdepodobne by ste márne hľadali čistú zlatú rastlinu. Ale takýto jahody keď ju presvietia slnečné lúče, získa zlatistý odtieň. Symbolizuje dlhovekosť, nesmrteľnosť a pomáha premeniť vedomosti na porozumenie. Je to najliečivejšia farba zo všetkých. Farba dokonalosti, univerzálnej lásky a hojnosti.

Hnedá farba

Symbolizuje ukotvenie, zemitosť a stabilitu. Už len pohľad na ňu nám dodáva trpezlivosť a dôveru. Takto pôsobia cyprusy a borovice na našu dušu.

Modrá farba

Automaticky nás to upokojuje. Prináša nám rovnováhu, istotu, pocit zodpovednosti a súcit. Je symbolom nekonečna a zároveň farbou Panny Márie. Podporuje intuíciu a vyrovnanosť. V prírode majú všetky tieto aspekty chrpa modrá, harmanček a rebríček. Posledné dve rastliny majú biele kvety, ale destiláciou sa uvoľňuje chamazulén, ktorý je nebesky modrý. Preto som ich označil modrou farbou.

Oranžová farba

Táto farba optimizmu a radosti posilňuje našu sebadôveru a odvahu. Je viac než vhodná pri depresii a melanchólii. Sladký pomaranč a grapefruit prinášajú radosť.

Dalo by sa povedať, že rastliny k nám hovoria „viacerými jazykmi“. Ich „slovník“ je často skrytý v nás samých. Často stačí počúvať a byť otvorený darom prírody. S láskou a úctou k nim.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Doprava zadarmo

Doprava zadarmo pri objednávke od 65 €

Posielame do zahraničia

kontaktujte nás pre viac informácií

Klientska podpora

Po-pia 8:00 - 18:00

100% Bezpečný nákup

PayPal / Comgate / MasterCard / Visa