Neváhajte sa s nami spojiť tu

Doprava zadarmo pri objednávke od 65 €

Vôňa lesov a lúk s Hiling Healthy Beauty

Úcta k prírode a jej darom nie je len pojem. Práve táto životná filozofia nás spojila v magickej spolupráci s Jankou z Hiling Healthy Beauty. Janka ma pohltila svojou osobnosťou. Táto mladá žena a matka vybudovala v Banskej Štiavnici vlastnú značku prírodnej kozmetiky. Jej tvorba je v súlade s prírodou, bylinkami a geniom loci krásneho miesta, odkiaľ pochádza. V našom dnešnom rozhovore by som vám rada predstavila autorku knihy Hiling Healthy Beauty.

Dobrý deň, Janka, ďakujeme, že ste si našli čas a porozprávali sa s nami. Veľmi si to vážim!

1. Prečo ste začali vyrábať prírodnú kozmetiku?

Môj vzťah k bylinkám a prírode ma priviedol k výrobe prírodnej kozmetiky. V podstate som od základov zmenil celý svoj životný štýl. Pred desiatimi rokmi som sa rozhodol opustiť vysokú školu, zmenil som svoje okolie, stravu, mesto, ľudí, životné priority. A tak sa postupne začal formovať príbeh Hilingu. (Najprv sa značka volala Owl Cosmetics, pretože ma tak ľudia volali celé roky) Presťahoval som sa späť do Banskej Štiavnice, kde geniálna lokácia tohto miesta láka ľudí k tvorbe nevšedných projektov. Celkovo som si zamiloval takýto otvorený život plný jazier, slnka, lesov a lúk. A túto energiu sa snažím preniesť do kozmetiky.

2. Ako vznikol poetický názov HILING ZDRAVA KRASA?

Názov Hiling Healthy Beauty vznikol jedného večera v čajovni. Môj manžel tam v tom čase pracoval, takže som tam trávila veľa času a veľa som tam tvorila. Jedného dňa som si sadla s kamarátkou a ona mi pomohla vytvoriť prvé slovo healing, vytvorili sme kúsok anglického healing. Automaticky som k tomu pridala zdravú krásu. Akoby som už vtedy vedel, že sa chcem zamerať týmto smerom.

3. Povedzte nám, aký bol váš prvý výrobok a či ho ešte stále vyrábate?

Mojím prvým produktom bola bylinná masť z pupalky dvojročnej. Vtedy mi ani nenapadlo, že vyrábam aj iné krémy ako bylinkové. Bola som rozhodnutá používať len lokálne oleje, lokálny včelí vosk, med a bylinky. Obálky som tiež ilustroval sám. Časom som si zamiloval výrobu ďalších emulzií. Každopádne by som sa rada vrátila k tým bylinným krémom, ale teraz na to nemám legislatívne kapacity. Stále si ich však robím doma pre seba.

4. Ktorý výrobok je vašou srdcovkou a prečo?

Produkt môjho srdca je maskara pretože jej jednoduchosť je takmer komplikovaná :D. Bolo ťažké ho vymyslieť a ešte ťažšie naučiť sa s ním pracovať. Naozaj nebolo ľahké získať úplnú dôveru v tento produkt. A preto je môjmu srdcu najbližšia, pretože to nebola len každodenná záležitosť, ale hľadali sme vzťah. Vo výrobe aj pri používaní. Teraz mi nanesenie trvá pár sekúnd a stále sa s ním rada hrám ako s očnou linkou alebo čiernym tieňom. Je pre mňa celkom živá, žije svoj život.

5. Ako ste sa dostali k prírodným produktom SoZoLe Rose a čím vás oslovili?

Sozole rose na mňa vyskočila na instagrame, ani neviem kedy a ako, ale zaujala si ma. Myslím, že je to hlavne otvorenosť v zdieľaných príspevkoch. A s naším spoločným livestreamom s Mishkou (pozn. redakcia – výhradný distribútor SoZoLe Rose SK ) Ešte viac sa mi páči Sozole rose. Už dávno som poslala do vesmíru, aby mi priniesol kvalitnú kvetinovú vodu a on mi poslal vás online :)

Ružová voda SoZole Rose BIO je súčasťou vašej Univerzálneho telového mlieka Rose. Ďakujeme za krásnu spoluprácu. A teraz ďalšie otázky. Mám ho pre vás ešte veľa:-)

6. Máte vlastnú skupinu fanúšikov, ktorí pre vás testujú horúce alebo pripravované novinky?

Áno, vždy do príbehov napíšem, že sú tam vzorky na vyskúšanie a potom ich pošlem. Väčšinou však testuje moje bezprostredné okolie.

7. Robíte aj workshopy. Pre koho sú určené a čo si z nich účastníci odnesú?

Áno Workshopy Na svojej práci ma asi najviac baví, že som otvorený človek a rád komunikujem so svojím okolím. Svoje workshopy zameriavam podľa nálady, ale najradšej mám tie súkromné, kde je nás len pár a môžem sa venovať každej žene. Vyrábame si vlastné rúže, balzamy, krémy, parfumy atď. Rád ich tiež miešam s bylinnými výtvormi. Ale predovšetkým som pracovala s deťmi (2. stupeň) a s učiteľmi. Niekoľko rokov som bol lektorom v bylinkovej dielni v rámci projektu Živá učebnica . Išlo o zážitkové vzdelávanie, prostredníctvom tvorby a pobytu v prírode som im mohol ukázať svet chémie, matematiky, fyziky, etiky, tvorby a vzájomnej spolupráce, komunikácie.

8. Plánujete novinky na rok 2022?

Nové produkty sa chystajú, ale nemôžem nič sľúbiť na základe vysokého štádia tehotenstva. Bude to však rozšírenie portfólia dekoratívnej kozmetiky.

Ďakujem za krásny rozhovor a želám www.hiligzdravakrasa.sk veľa spokojných klientov a nových zaujímavých produktov.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Doprava zadarmo

Doprava zadarmo pri objednávke od 65 €

Posielame do zahraničia

kontaktujte nás pre viac informácií

Klientska podpora

Po-pia 8:00 - 18:00

100% Bezpečný nákup

PayPal / Comgate / MasterCard / Visa