Košík

Neváhajte sa s nami spojiť +421 903 225 961

Doprava zadarmo pri objednávke od od €200

Můj nákup

Chcete sa s nami spojiť?

Volajte: +421 903 225 961

Sledujte nás

Voňavé esencie rozmarínov – leto s nimi máte každý deň.

Rozmarín patrí k letu ako slnko! Koľkokrát prejdete na dovolenke okolo a rukou len -tak ľahko vojdete medzi jemné rozmarínové vetvičky? Tejto rastlinke sa na slnku výnimočne darí. Jej esencia je jemne slaná, vášnivá, upokojujúca. Ako vnímate rozmarín vy?


Rozmarín lekársky je tradičnou prímorskou rastlinou. Pre jeho benefity, vôňu a liečivé vlastnosti byliny sa udomácnil aj v našich stredoeurópskych záhradách. Vedeli ste, že éterický olej z rozmarínu lekárskeho môže mať rôzne účinky? Rozdielnosť je spôsobená chemotypom, čiže prirodzene sa vyskytujúcimi chemickými zložkami v oleji po destilácii. Od ich obsahu sa odvíja aj cena a určite aj možnosť využitia. 
V každej výrobe éterických olejov sa spracovávajú najmä lokálne rastliny. Vôňa esencie záleží na počte slnečných dní, koľko dní bolo chladno, koľko pršalo. Arómu ovplyvňujú aj rastliny rastúce nablízku rozmarínom. Podobne ako levandulová silica v našom eshope sozole.sk s vôňou ružvého sadu či morského brehu, aj rozmarínový olej môže mať miernu vôňu mora, môžete v ňom zachytiť citrónové sady, levandule, dokonca i ruže. Rozmarínový olej vonia inak, ak sa destiluje s kvetmi, alebo ešte zakvitnutý nie je. Podobne ako borovica, rastúci v stále slnečných oblastiach sa v podstate môže destilovať takmer celoročne. 

Poznámka prevádzkovateľky eshopu: Nech vás nemýlia rôzne „Y“ a „I“ v názve etikiet. Niektoré etikety máme v češtine, ale je na nich nalepený regulérny slovenský preklad :).

Aké sú éterické oleje od Sozole Rose?

1. 10ml EO Rozmarín za 6,90 EUR
100% éterický olej Rozmarín obnovuje entuziazmus a podporuje sebadôveru. Jeho nádherná osviežujúca vôňa so sladkými a drevitými tónmi povzbudzuje celé telo. Pôsobí proti únave a nervovému vyčerpaniu. Prehrieva a posilňuje pri nachladnutí a nádche. Zlepšuje koncentráciu a pamäť. Ako posvätná bylina je cenená už od staroveku. Keďže tradične rastie na skalách lemujúcich pobrežie, starí Rimania ju nazývali „ros marinus“ alebo „morská ruža“. Od tých čias sa spája so šťastím a učením. Má aj výborné repelentné účinky.

Tip na využitie v difuzéri:

Na prevoňanie domova: Ako základ na zosilnenie účinku môžete využiť BIO kvetovú vodu z levandule alebo ruže či bazy: 3 kvapky BIO levanduľa / 3 kvapky lisovaný citrón alebo grep/ 3 kvapky rozmarín 

2. BIO éterický olej Rozmarín 1,8 – Cineole z Chalkidiki za 6,90 EUR

Výrazná hrejivá vôňa chemotypu 1,8 – Cineole povzbudzuje celý organizmus a je zo všetkých rozmarínových olejov tradične najúčinnejší proti infekciám. Pôsobí proti únave a nervovému vyčerpaniu. Obnovuje entuziazmus a podporuje sebadôveru. Zahrieva a posilňuje pri prechladnutí a nádche. Uvoľňuje dýchacie cesty. Zlepšuje koncentráciu a pamäť.

Tip na využitie v difuzéri:

Podpora dýchania, uvoľnenie horných dýchacích ciest: Ako základ na zosilnenie účinku využite hydrolát z Borovice: 3 kvapky BIO Rozmarín Cineol, 3 kvapky Borovicového oleja, 3 kvapky Bergamotu

3. BIO éterický olej Rozmarín Verbenone z Chalkidiki za 16,90 EUR

Najvzácnejší z rozmarínových silíc. Nádherná, jemnejšia bylinno-drevitá vôňa rozmarínového oleja chemotypu Verbenone stimuluje celý organizmus, podporuje jasnú myseľ a podnecuje kreativitu. Z rozmarínových olejov je vďaka svojim regeneračným a vyživujúcim účinkom najvhodnejší v starostlivosti o pleť (v zriedenej forme, napr. v nosnom oleji z mandlí). Je vhodný pri nízkom sebavedomí, prílišnom premýšľaní a pochybnostiach o každom konaní. Posilňuje dôveru vo vlastný potenciál.

TIP NA VYUŽITIE V PLEŤOVOM OLEJI

Zarobte si do : 30ml mandľového oleja, 5 kvapiek BIO Rozmarínu Verbenone, 1kv vzácneho oleja BIO Bielej ruže, 3 kvapky BIO Geránia 

Používajte na hydratovanú pleť (na očistenú pokožku nastriekate kvetovú vodu Biela ruža) a pleťové sérum vklepte jemne do pleti a dekoltu (na ten rozhodne nezabúdajte). Vždy pred použitím na tvár si každú zarobenú zmes najskôr otestujte na zápästí z vnútornej strany (je tam najjemnejšia pokožka). Ak sa do dvoch hodín neobjaví žiadna alergická reakcia, vyskúšate na tvári. 

Niekedy stačí malá kvapka séra pipetkou kvapnúť do dlane a pretrieť v rukách. Nadýchať sa a dopriať si chvíľku hlbokého nádychu iba pre seba.

(Rozmarínové silice nie sú vhodné pre tehotné,dojčiace a malé deti do 2r. )

Verím, že vám krátky abstrakt zo sveta môjho obľúbeného záhradného sprievodcu pomohol s výberom. Ktorý rozmarín by bol teraz váš TOP? 🙂 Podeľte sa s nami na instagrame alebo facebooku.

Henrieta Kundrátová

#aromaterapia #rozmarinsozole #eterickyolejsozole #eterickeoleje #pletovyolej #bio #prirodnakozmetika #sozolerose #verbenon #cineole #rosomarinusofficinalis #rozmarinlekarsky

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Doprava zadarmo

pri objednávke od €200

Zasielame do zahraničia

kontaktujte nás pre viac info

Klientska podpora

Po-pia 8:00 - 18:00

100% Bezpečný nákup

Trust Pay/ PayPal / MasterCard / Visa