Košík

Neváhajte sa s nami spojiť +421 903 225 961

Doprava zadarmo pri objednávke od od €200

Můj nákup

Chcete sa s nami spojiť?

Volajte: +421 903 225 961

Sledujte nás

Vzácnosť „obyčajného“ rebríčka.

Bylinka, ku ktorej ma doviedol starký ma sprevádza celý život.“ – Henrieta Kundrátová, Aromakoučka

Rebríček, alebo ako sme ho vždy volali „myší chvost“ bol jednou z prvých rastliniek, s ktorou si spájam prázdniny u starkých a letný zber byliniek. Starký nebol liečiteľ, no mal na povale usušené rastlinky, ktoré bral ako prvú pomoc pri domácich neduhoch. Vy dnes nemusíte nič sušiť, stačí si urobiť miesto na pár fľašiek so spracovanými bylinkami. Máme tu pre vás kvetové vody a hydroláty s overenými účinkami rastlín.

Prostredníctvom nášho eshopu máte všetky potrebné esencie prakticky kedykoľvek. Na jednom mieste máte unikátnu prírodnú pomocníčku v každom čase. Hydroláty a kvetové vody majú podľa mňa dve kategórie – príjemne voňavé ako ruže,levanduľky, orgovány a potom sú s arómou kde cítite celú lúku. Rebríčková kvetová voda nie je pre každého parfémová voda ako napríklad ruže. Má medovo -lúčnu, teplú horkastú vôňu. Bude sa vám páčiť.

Ako vám môže kvetová voda z rebríčka obyčajného pomôcť?

Upokojuje, regeneruje pokožku, pomáha uľaviť pri akné, pomáha pri popáleninách, vyrážkach a pôsobí antisepticky. Postihnuté miesto vždy najskôr očistite a až potom aplikujte kvetovú vodu. Jemný nástrek opakujte niekoľko krát denne.
Nebojte sa difuzovať.
Rebríčkovú vodu môžete použiť aj v ultrasonickom difuzéri s doplnenými kvapkami éterických olejov, napríklad Biely grep z Kalábrie, Rozmarínom či Tangerinkou. Takáto zmes môže pomôcť pri dýchaní, môže navodiť pocit radosti a vašu rozbehanú myseľ koncentrovať na to, čo potrebujete.

Rebríček má byť súčasťou každej domácnosti, kde máte akné, problematickú pokožku aj drobné zápaly. Pleť jednoducho vyčistite gázou,alebo tampónom navlhčeným rebríčkovou vodou, opakovane nastriekajte viac krát za deň postihnuté miesto. Menšie spreje s kvetovými vodami sú obrovská výhoda, lebo rozprašovače od sozole.sk sa zmestia do malej kabelky, viete ich nosiť v aute, v cestovnej taške, sú naozaj praktické! Po ich minutí ich viete znovu naplniť a to praktickým litrovým balením , tzv Bag in boxom.

Dajú sa kvetové vody kombinovať?

Áno. A to je na kvetových vodách a hydrolátoch výborné. Pomocu miešania sa dá vytvoriť silnejšia synergia.

hojenie podráždenej pokožky – priamo pred použitím zmiešajte rebríčkový hydrolát s kvetovou vodou z nechtíka, levandule, medovky alebo pre zrelšiu pokožku so slamienkovou vodou. Pomer zvyčajne volím rovnaký. Výborný je v kombinácii s harmančekovou kvetovou vodou a levanduľovou kvetovou vodou pri dermatitídach aj pre zvieratá.

úľava pri opuchnutých a ťažkých nohách – zmiešajte kvetovú vodu z rebríčka s kvetovou vodou mäty a striekajte jemnú rosu na bosé chodidlá podľa potreby. Výborný tip je využívať túto kombináciu na turistike.

spuchnuté hrdlo a podráždený hrtan – spravte si ústnu vodu -zmiešajte kvetovú vodu rebríčka, škumpy vlasatej a šalvie muškátovej (budete sa možno čudovať, ale táto kombinácia je veľmi uľavujúca aj pri hemoroidoch)
na popálenú pokožku bude veľmi účinná kombinácia s ochladzujúcou pivonkou a orgovánom, hojivým nechtíkom alebo levanduľou.

Verím v posolstvo rastlín

Z mojej praxe viem, že rastliny, ktoré rastú na mieste kde dlhšie žijeme, nám môžu byť veľmi užitočné. Nielen pre ich zdravotné benefity. Starovekí alchymisti verili, že destiláciou odovzáva božstvo rastliny svoju dušu. Z elementu Zeme sa prevteľuje na svojej poslednej ceste do éteru (olejová silica) a v živle Vody cez kvetové hydroláty. Rebríček pre rovnako zmýšľajúcich ako ja, môže mať veľkú spirituálnu hodnotu. Esencie majú veľký vplyv aj na emócie, nielen fyzické telo. Dokážu nás upokojiť, rozjasniť, relaxovať,uvoľniť smútok i spustiť uvoľnujúcu radosť 🙂 Skúste niektorí z receptov a napíšte nám,ako sa vám vydaril.
10ml rollon : Pri veľkých zmenách v živote môžeme použiť kvapku éterického oleja rebríčka, skalnej ruže a ruže (napríklad v mandľovom oleji bude skvelý) a využiť ako podporný parfém.
100ml rozprašovač: Do voľného rozprašovača môžeme namiešať ochranný a povzbudzujúci osviežovač ak zvolíme kvetové vody rebríček, biela ruža a palina. Alebo si intuíciou sami vyberiete esenciu, ktorá vás upokojí.

Máte už vybratý svoj „domáci box“?

Možno si neviete sami vybrať vhodné esencie -rada vám pomôžem. Napíše mi do sms (0903 225 961), alebo do emailu a verím,že namixujeme efektívny a funkčný balíček pre vás.

Rebríček v júli za výhodnejšiu cenu

Do 15.7.2023 je rebríčková kvetová voda v eshope v zľave. Ale s kódom LETO15 máte na nezľavnené produkty z celého eshopu zľavu 15%, tak to skúste využiť a ne leto sa zásobiť kvetovými vodami. Chráňte ich potom pred priamym slnkom , horúcim vzduchom. Ja ich nosím v lete v aute v termotaške. Ak máte litrové boxy, je dobré si z nich odlievať do menších nádob (ak máte v byte horúco, radšej ich vložte do chladničky).
Preto je super mať naše sozole 100ml rozprašovače so sebou a doma v zásobe litrové bag in boxy.

Zdieľajte a napíšte nám ako ste spokojní

Ak vám článok bol aspoň trochu užitočný a máte možnosť ho zdielať, urobíte dobrú vec. Ak už máte s dobrou kvalitou našich produktov skúsenosti a máte čas nám napísať referenciu,dá sa vložiť pri každom produkte v eshope. A my vám za ne vopred moc ďakujeme. Rovnako nás teší a pomáha nám šíriť užitočné produkty do sveta, ak sa o našich esenciách zmienite na sociálnych sieťach.

Ďakujeme, že nás čítate.

S láskou,Henrieta Kundrátová

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Doprava zadarmo

pri objednávke od €200

Zasielame do zahraničia

kontaktujte nás pre viac info

Klientska podpora

Po-pia 8:00 - 18:00

100% Bezpečný nákup

Trust Pay/ PayPal / MasterCard / Visa