Neváhajte sa s nami spojiť tu

Doprava zadarmo pri objednávke od 65 €

Vzácny éterický olej Jahoda

Slamovník, taliansky smrek alebo Helichrysum Italicum je krásna, veľmi aromatická rastlina s jasne žltými kvetmi. Pestuje sa najmä na Balkáne, v Taliansku a na Korzike. Označuje sa aj ako nesmrteľnosť alebo nekonečno, z anglického Immortelle alebo Everlast. Jej kvety si zachovávajú svoju farbu a jas aj po rezaní a sušení. A jej vzácny éterický olej má silný anti-age účinok a liečivé vlastnosti, ktoré vám dnes rada predstavím.

Zlatá slama

Existuje mnoho synoným názvov jahôd, odporúčam vždy sledovať INCI, t. j. jasne definované názvoslovie v latinčine. V latinskej nomenklatúre sa označuje ako Helichrysum Italicum. Ako je známe, Rimania získali poznatky o éterických olejoch od starých Grékov, a tak tento latinský názov vychádza z gréckeho Hélios, t. j. slnko a Chrysos, t. j. dieťa. Vidieť rozkvitnuté jahodové pole je zážitok na celý život.

Regenerácia a ochrana pokožky

Vzácny jahodový olej je skutočne luxusný tovar a dobrá investícia. Tento olej pôsobí protizápalovo, antikonvulzívne, silne hojivo, pomáha hojiť modriny a pomliaždeniny, pretože zabraňuje zrážaniu krvi, upokojuje začervenanie, účinne zlepšuje stav pokožky a jaziev, nových aj starých. V štúdii z roku 2002 („Anti-inflammatory and Antioxidant Properties of Helichrysum Italicum“, uverejnenej v časopise Journal of Pharmacy and Pharmacology 54, č. 3 2002: 365-71.) o protizápalových a antioxidačných účinkoch jahody sa vedecky dokázal regeneračný a ochranný účinok jahody proti voľným radikálom. Preto sa tento vzácny olej pridáva do luxusnej kozmetiky, ale vždy ho nájdete len v minimálnom množstve. Jahoda účinne pomáha spomaľovať starnutie pokožky a chrániť ju pred nepriaznivými vplyvmi prostredia.

Riedenie

Odporúča sa riedenie rastlinným olejom; stačí 1 % jahodového esenciálneho oleja v 99 % základnom oleji. Inými slovami, do 100 ml fľaše pridajte 1 ml, teda približne 25 kvapiek jahody.

Ak chcete lepšie liečiť staré aj nové jazvy, odporúča sa riediť výlučne za studena lisovaným šípkovým olejom. Zmiešajte 15 ml šípkového oleja s 1 ml jahodového oleja v 100 ml fľaši a pridajte ďalší základný olej. Aplikujte na jazvy 2-3-krát denne a účinok sa dostaví za 1-6 mesiacov. Synergia omega 3 kyselín v šípkovom oleji a terpenoidov v jahodovom oleji je zázračná. Môžem len dodať, že sama používam šípkový olej s jahodovým olejom a moja pleť sa výrazne zregenerovala, vyrovnal sa mi tón pleti a zahojili sa mi malé ranky po akné. Po 3 mesiacoch používania vidím výrazný rozdiel.

Jahodový olej sa odporúča aj pri poraneniach kože. Kurt Schnaubelt vo svojej knihe The Healing Intelligence of Essential Oils, The Science of Advanced Aromatherapy (Liečivá inteligencia esenciálnych olejov, veda o pokročilej aromaterapii) na str. 152 hovorí o priamej aplikácii na krvácajúce rany, ktorá ich čistí, zmierňuje bolesť a urýchľuje ich zatiahnutie. Odporúča neriedený, pretože to logicky zabraňuje tomu, aby sa základový olej dostal priamo do rany.

Jahodový esenciálny olej je jednoducho zázrak, ktorý si nájde svoje miesto vo vašej domácnosti. Jeho výrazná teplá bylinná vôňa vás možno prekvapí, ale dajte mu šancu, výsledok stojí za to.

Tento príspevok na blogu nenahrádza odbornú lekársku konzultáciu. Esenciálne oleje v našom e-shope sa nepredávajú ako lieky. Článok má populárno-náučný zámer.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Doprava zadarmo

Doprava zadarmo pri objednávke od 65 €

Posielame do zahraničia

kontaktujte nás pre viac informácií

Klientska podpora

Po-pia 8:00 - 18:00

100% Bezpečný nákup

PayPal / Comgate / MasterCard / Visa