Košík

Neváhajte sa s nami spojiť +421 903 225 961

Doprava zadarmo pri objednávke od od €200

Můj nákup

Chcete sa s nami spojiť?

Volajte: +421 903 225 961

Sledujte nás

Vzácny éterický olej Slamienka

Slamienka, Smil taliansky či Helichrysum Italicum je nádherná silne aromatická rastlina so žiarivo žltými kvetmi. Pestuje sa najmä na Balkáne, Taliansku a Korzike. Je tiež označovaná ako Nesmrtelnosť či Nekonečnosť, z anglického jazyka Immortelle alebo Everlast. Jej kvety si totiž zachovávajú farbu a jas aj po odrezaní a usušení. A takisto aj jej vzácny éterický olej má v sebe silný anti-age efekt a hojivé účinky, ktoré Vám dnes rada priblížim.

Zlatá slamienka

Synonymum názvu Slamienky je veľa, doporučujem sa vždy riadiť INCI, tj. jasne definovanou nomenklatúrou v latinskom jazyku. V latinskom názvosloví je uvedena ako Helichrysum Italicum. Rimania získali svoje znalosti éterických olejov od starovekých Grékov a tak i tento latinský názov vychádza z gréckeho Hélios, tj. slnko a Chrysos, tj. zlato. Vidieť rozkvitnuté pole Slamienky je zážitok na celý život. 

Regenerácia a ochrana pleti

Vzácný olej Slamienka je naozaj luxusná záležitosť a výhodná investícia. Tento olej je protizápalový, protikŕčový, silno hojivý, pomáha uzdravovať pomliaždeniny a modriny, pretože zabraňuje zrážaniu krvi, upokojuje začervenanie, efektívne zlepšuje stav pleti a jaziev ako nových, tak aj starých. V štúdii („Anti-inflammatory and Antioxidant Properties of Helichrysum Italicum,“ publikovánej v Journal of Pharmacy and Pharmacology 54, no.3 2002: 365-71.) z roku 2002 o protizápalových a antioxidačných účinkoch Slamienky je vedecky dokázaný regeneračný a ochranný efekt Slamienky proti voľným radikálom. Preto sa tento vzácný olej pridáva do luxusnej kozmetiky, avšak nájdete ho tam vždy len v minimálnom množstve. Slamienka účinne pomáha spomalovať starnutie pleti a chrániť ju pred nepriaznivými vplyvmi okolia.

Riedenie

Doporučuje sa riedenie s rastlinným olejom, postačujúce je 1 % éterického slamienkového oleja v 99 % základového oleja. Inými slovami do 100 ml flaškz pridejte 1 ml, cca 25 kvapiek slamienky.

Pokiaľ chcete lepšie uzdraviť jazvy staré aj nové, doporučuje sa riediť výhradne so šípkovým olejom za studena lisovaným. 15 ml šípkového oleja s 1ml slamienkového zmiešať v 100ml flaške a doplniť ďalším základovým olejom. Aplikovať na jazvy 2-3 krát denne a efekt sa dostaví za 1-6 mesiacov. Synergia omega 3 kyselín v šípkovom oleji a terpenoidov v slamienkovom je zázračná. Môžem len povedať z vlastnej skúsenosti, že sama používam šípkový olej spolu so slamienkovým a moja pleť sa výrazne zregenerovala, zjednotil sa mi tón pokožky a zahojili sa mi drobné ranky od akné. Po 3 mesiacoch používania vnímam viditeľný rozdiel. 

Slamienkový olej se doporučuje tiež pri poranení kože. Kurt Schnaubelt vo svojej knižke, The Healing Intelligence of Essential Oils, The Science of Advanced Aromatherapy s.152, hovorí o priamej aplikácii na krvácajúce rany, ktoré vyčistí, uľaví od bolesti, zrychlí ich zarastenie. Doporučuje sa neriedený olej pretože sa tak logicky zabráni bázového oleja priamo do rán.

Slamienkový éterický olej je jednoducho zázrak, ktorý si u Vás doma nájde svoje miesto. Jeho výrazná teplá bylinná vôňa Vás môže zaskočiť, dajte jej šancu, výsledok stojí za to.

Tento blogový príspevok nenahradzuje odbornú lékársku konzultáciu. Éterické oleje v našom e-shope nie sú predávane ako liečivá. Článek má populárno-naučný zámer.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Doprava zadarmo

pri objednávke od €200

Zasielame do zahraničia

kontaktujte nás pre viac info

Klientska podpora

Po-pia 8:00 - 18:00

100% Bezpečný nákup

Trust Pay/ PayPal / MasterCard / Visa